Чому вночі реставрували Воронцовську колонаду

Стосовно реставрації колонади з’являються все нові подробиці. Якщо в минулому році при початку робіт повідомлялося, в основному, про археологічні знахідки, то в цьому році новини стають більш тривожними. У ніч на 26 липня місцеві жителі звернулися до одеських ЗМІ з інформацією про те, що на колонаду заїжджає важка вантажна техніка, виливають бетон і проводять якісь роботи. На місце прибули стурбовані представники громадськості, поліція і муніципальна охорона. В результаті активісти домоглися зупинки робіт і навіть змогли дозвонитися віце-меру Одеси Рябоконю, який обіцяв розібратися. Днем 26 липня, після засідання виконкому, представник компанії «Одесакомунекологія», яка і реставрує колонаду, пояснив, чому роботи треба було виконувати саме вночі.

Епопея з підвищенням ціни за вивіз сміття в Одесі триває

Епопея з підвищенням ціни за вивіз сміття в Одесі триває. 26 липня міський виконком підтримав проект рішення про встановлення нових тарифів. Нагадаємо, що з пропозицією збільшити плату на 63% до мерії звернулися сміттєзбірні компанії. На даний момент в Одесі їх 5: «Одескомунтранс», «Еко-Ренесанс», «Союз», «ТВ-Серрус» і «Еко-Лідер». Сміттярі говорять про те, що діючі тарифи не змінювали з 2015 року, а з тих пір збільшилася і мінімальна зарплата, і ціни на запчастини, паливо і так далі. Відзначимо, що спочатку сміттєзбірні компанії встановили різні тарифи для кожного району міста: ціна коливалася від 75 до 79 гривень за кубічний метр твердих відходів. Однак, в результаті громадських слухань, що пройшли 17 липня, ціну між компаніями все-таки зрівняли. Тепер вона становить 70 гривень 32 копійки. Також, в мерії вже озвучили точну цифру того, скільки одна людина буде платити за вивезення сміття на місяць.

Боротьба з  бідністю є першочерговим завданням для влади, — «Розумна сила»

В Україні триває зростання цін на продукти харчування, товари і послуги, але по областях ситуація різна. Про це свідчать данні  моніторингу цін від Держслужби статистики. За продуктами найдорожчими регіонами стали Одеська область, Закарпаття, Київ. Аналітики кажуть, що прожитковий мінімум, передбачений державним бюджетом на 2018 рік, – сьогодні не спроможний забезпечити для середньостатистичного громадянина середній мінімальний набір послуг та товарів, необхідний для задоволення першочергових потреб людини. У  партії «Розумна сила» впевнені, що ситуацію з рівнем реальної інфляції необхідно докорінно змінювати, і  першочерговим завданням для нової компетентної влади стане боротьба з бідністю громадян нашої країни.

Держзакупівля ліків покриває 45% від усього обсягу потреби

У регіони відправлено низку препаратів, закуплених за державні кошти. Найближчим часом вони будуть доступні у лікарнях, повідомляє Урядовий портал. Це ліки за програмами підтримки хворих із серцево-судинними та судинно-мозковими, онкогематологічними захворюваннями, для людей у до- та післяопераційний період з трансплантації, для дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання. Цього року в бюджеті країни передбачено 5,9 млрд грн на держзакупівлю ліків, що дозволяє покривати в середньому 45% від усього обсягу потреби. Так, наприклад, програма «Доросла онкологія» фінансується на 30%, а програма «Дитячий діаліз» майже на 100%.

На Марсі виявили підземне озеро з солоною водою

Вчені виявили на Марсі підземне озеро з солоною водою – про це йдеться в новому дослідженні, опублікованому в журналі Science. Озеро розташоване поблизу південного полюса планети під півторакілометровим шаром марсіанського льоду і досягає 20 кілометрів у ширину. Це найбільша водойма, виявлена на Марсі. Вода – важливий елемент для існування життя в розумінні сучасної науки, і вчені давно намагаються довести наявність рідкої води на Марсі. Ця вода буде дуже холодною, близькою до точки замерзання. І вона буде солоною. «Це не ідеальні умови для появи життя», – сказала агенції АР планетарний геолог Кірстен Сібах. Водночас вона додала, що на Землі існують мікроби, які зуміли пристосуватися до подібних умов.

Комментарии закрыты