Президент підписав закон про створення ВАКС

26 червня президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про утворення Вищого антикорупційного суду».  Це відбулось під час урочистостей з нагоди випуску магістрів Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Глава держави наголосив на важливості створення суду до кінця цього року. «Впевнений в тому, що це створить величезний прорив у інвестиційному кліматі», — підкреслив Порошенко.

РАДА ЄС схвалила рішення про виділення Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги

Виділити Україні 1 мільярд євро макрофінансової допомоги. Таке рішення затвердила Рада Європейського Союзу у вівторок, 26 червня. Про це повідомила прес-служба органу в офіційному акаунті в Твіттері. «Сьогодні Рада ЄС схвалила 1 мільярд євро нових кредитів для покриття фінансових потреб України та підтримки економічної стабілізації і програми структурних реформ», — зазначається у повідомленні. Після такого рішення підготують меморандум про надання допомоги, який потребуватиме ратифікації українського парламенту. І тільки після виконання умов, зазначених в документі, Україна отримає кошти.

В ОБСЄ закликали Росію звільнити українських політв’язнів

Звільнити українських журналістів Станіслава Асєєва, Романа Сущенка та Миколу Семену, і режисера Олега Сенцова закликав представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір. Про це він повідомив у вівторок, 26 червня, під час конференції у Києві. «Я повторюю свій заклик негайного звільнення Станіслава Асєєва… Я повторюю заклик скасувати всі санкції, які накладені на Миколу Семену в Криму… Роман Сущенко, який був затриманий у Росії, має бути також негайно і безумовно звільнений… Щодо Олега Сенцова, який був заарештований у Криму і все ще знаходиться у тюрмі в Сибіру, я закликаю ще раз припинити його затримання. Жоден режисер не має бути засуджений за його роботу», — зазначив Дезір. Нагадаємо, раніше офіційне прохання до президента Російської Федерації Володимира Путіна помилувати Олега Сенцова подав Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.

В Одесі завершилась підготовка кандидатів на посаду суддів

«Бажаємо успішно скласти кваліфікаційний іспит і чекаємо у лавах суддів». Такі напутливі слова звучали в Одеському апеляційному господарському суді 23 червня. Саме в цей день по Україні і в Одесі завершилася тримісячна спеціальна підготовка кандидатів на посаду судді, які мають стаж роботи на посаді помічника судді щонайменше 3 роки.

30 червня в оперному театрі Одеси вечір симфонічної музики

30 червня в театрі опери та балету відбудеться  вечір симфонічної музики Антоніна Дворжака. Чеський композитор розвивав національні музичні традиції. Його твори відрізняються мелодійністю, розмаїттям ритму та гармонією. В програмі: симфонія №9 і концерт для віолончелі з оркестром. Соліст — лауреат міжнародних конкурсів Олександр Лисюк.

Комментарии закрыты