Пораненого поліцейського Дмитра Литвинюка відвідали представники мерії
В реанімації 1 міської лікарні перебуває капітан поліції Дмитро Литвинюк — один із постраждалих у перестрілці на Новосельського, яка сталася в п’ятницю, 19 січня. Внаслідок стрілянини правоохоронець отримав 5 кульових поранень та в тяжкому стані був доправлений до реанімації. Як Дмитро почуває себе сьогодні дізнавилися віце-мер Світлана Бедрега та голова міськздраву Євген Григор’єв.
Євген Григор’єв, директор департаменту охорони здоров’я ОМР
Состояние полицейского стабилизировалось сегодня, состояние можно расценивать как средней тяжести, хотя поступил он в крайне тяжелом состоянии, состоянии травматического шока с множеством повреждением области грудой клетки, брюшной полости и конечностей. Проведено несколько оперативных вмешательств, все пули извлечены и сегодня мы можем уже четко сказать, что динамика с каждым днем положительная, состояние здоровья его улучшается и думаю, что скоро он будет из реанимационного состояния переведен в обычную палату.
Нагадаємо, внаслідок стрілянини одеський активист Антимайдану Валентин Дорошенко, якого і намагалися затримати поліцейські, та його спільник Костянтин Пиковський загинули на місці. При цьому троє правоохоронців були тяжко поранені. Дільничний Сергій Пригарін пізніше помер у лікарні, а капітан поліції Дмитро Литвинюк до сьогодні знаходиться у відділені реанімації.
Світлана Бедрега, заступник Одеського міського голови
Со стороны города то, что мы можем на сегодняшний день мы делаем в части по медицинскому учреждению, чтобы обеспечить все5 лекарственные препараты. Сегодня будет подписано распоряжение городского головы о выделении помощи Дмитрию и другим пострадавшим. СКЛЕЙКА Погибшему мы оказали помощь в части захоронения, это тоже то маленькое, что мы можем сделать ну и хочется пожелать, в первую очередь Дмитрию конечно быстрейшего выздоровления. Друзья, коллеги, которые рядом, пускай надеются, вс что мы можем еще в этой ситуации, это просить бога о том, что бы он поскорее выздоровел.
Світлана Бедрега додала, що департаментом труда та соціальної політики одеської міської ради родинам постраждалих було виділено по 10 тис. гривень, а також 30 тис. гривень на лікування Дмитра Литвинюка.
Чи вигідне одеситам утеплення будинків?
Чи вигідно інвестувати кошти в утеплення багатоквартирників будинків. Про це говорили в одеській мерії в рамках семінару для керівників ОСББ та ЖКС. У ході заходу учасникам розповіли про основи термомодернізації будинків (які можливі джерела економії, ефективність тих чи інших заходів, їх технічни аспекти). Говорили також про фінансову доцільність термомодернізації і джерела фінансування таких заходів.
Гройсман прогнозує в 2018 прорив в агросекторі
Кабінет Міністрів схвалив і розпочав запровадження низки рішень, покликаних зробити 2018 рік роком якісного прориву в аграрному секторі. Про це сказав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час робочого візиту на Тернопільщину, передає Урядовий портал. А саме йдеться про програми прямої підтримки фермерів, компенсації вартості будівництва нових молочно-товарних ферм та здешевлення кредитів на таке будівництво, компенсації вартості сільськогосподарського обладнання вітчизняного виробництва, а також розстрочки по сплаті ПДВ при імпорті унікального обладнання та технологічних ліній. У повідомленні зазначається, що в середині січня уряд остаточно погодив механізми підтримки агровиробників, передусім тваринницького напрямку, що має суттєво наростити кількість молочно-товарних комплексів, фермерських господарств, поголів’я великої рогатої худоби, обсяги виробництва молока та іншої агропродукції. Загальний ресурс, виділений на підтримку тваринництва, цього року становитиме 4 млрд грн.
Населення України скоротиться на 6,6 млн до 2050, — ООН
Населення України до 2050 року може скоротитися на 15%. Про це йдеться у звіті «Перспективи світового народонаселення» за 2017 рік, підготовленому ООН, повідомляє РБК-Україна. Головна причина цього — низька народжуваність, зазначено в публікації. За оцінками ООН, чисельність населення України становить 44,223 млн осіб (20,446 млн чоловіків і 23,777 млн жінок). Таким чином, в ООН передбачають, що до 2050 року населення країни може скоротитися на 6,6 млн осіб. Також повідомляється, що подібна ситуація буде спостерігатися в ряді європейських країн — Болгарії, Хорватії, Латвії, Литві, Польщі, Молдові, Румунії та Сербії. Крім того, Україна, Росія і Молдова з середньою тривалістю життя в 70-71 років істотно відстають від середньоєвропейського рівня.
Тиранію Путіна не можна пробачати, — Ляшко в Страсбурзі
Зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, яка триватиме до 26 січня, розпочалась 22 числа. На сесії представили оновлену доповідь литовського парламентаря Егідіюса Варейкіса про гуманітарні наслідки війні в Україні. А лідер фракції Радикальна партія Олег Ляшко наголосив, що вважає неприпустимим повернення делегації РФ до ПАРЄ.
Трамп заявив, що налаштований на діалог з Росією
Американський лідер налаштований на діалог з Російською Федерацією. У п’ятницю, 26 січня, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп прибув в Конгрес-центр в Давосі, де проходить 48-ий Всесвітній економічний форум. Саме там на питання представників преси, чи планує він вибудовувати діалог з Росією, Трамп відповів: «Ми сподіваємось на це». В свою чергу прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков підкреслив, що така заява Трамп збігається з позицією російського лідера. «Це повністю кореспондується з тією позицією, яку неодноразово позначав президент Росії Володимир Путін», — заявив речник Кремля.
Коаліційні переговори в Німеччині
У п’ятницю, 26 січня, Християнсько-демократичний союз, Християнсько-соціальний союз та Соціал-демократична партія Німеччини розпочали в Берліні коаліційні переговори. Лідери партій — Ангела Меркель, Хорст Зеехофер та Мартін Шульц висловили оптимізм щодо зустрічі, в якій беруть участь 15 політиків, і заявили, що планують завершити процес формування уряду максимально швидко. За наявною інформацією, мова йде про початок лютого. «Люди чекають, що ми прийдемо до формування уряду.. Я з оптимізмом і рішуче йду на переговори, думаю, все вийде», — зазначила голова Християнсько-демократичного союзу Ангела Меркель. Готовність провести переговори конструктивно й швидко підтвердив і голова СДПН Мартін Шульц, наголосивши на тому, що це послужить посиленню ролі Німеччини в Європі й у світі. «Ми готові створити стабільний уряд», — сказав він. Нагадаємо, що вже прошло більше 100 днів з моменту парламентських виборів. Ніколи в історії Німеччини процес створення коаліції й формування уряду не тривав так довго.
Західні Балкани. Потенційне розширення ЄС
Балканський півострів є стратегічно важливою територією не лише для Європи. 8 з 12 країн є членами Північноатлантичного альянсу, а 5 країн — членами Європейського союзу. Щоправда, ця кількість може незабаром змінитися. Про розширення ЄС на Західні Балкани та фактори, що протистоять цьому, — дивимося далі.