Денісову вдруге не пустили до Сенцова

Уповноваженого Верховної ради з прав людини Людмилу Денісову вдруге не пускають до політв’язня Олега Сенцова. Про це Денісова написала на своїй сторінці у Фейсбуці. Вона повідомила, що перебуває в російському місті Лабитнангі, з 9 ранку знаходиться під стінами колонії № 8, де утримують Сенцова. Однак співробітники колонії не допускають її на територію  та повідомляють, щоб український омбудсмен чекала відповіді керівництва. Письмові заяви від Уповноваженого вони також відмовились прийняти. «З-за воріт я бачу, що люди які приїхали кортежем, ходять по території, Тетяна Москалькова робить селфі… А нам всім болить Олег Сенцов, який голодує вже 46-й день. І ми не маємо точної інформації, що з ним і як він почувається…», — написала Денісова.

Президент найближчим часом направить до Ради зміни до Конституції щодо закріплення стратегічних цілей набуття членства в ЄС і НАТО

Президент Петро Порошенко найближчим часом внесе на розгляд Верховної Ради зміни до Конституції в частині закріплення в ній таких стратегічних цілей держави – як набуття членства в ЄС  та НАТО. Про це він сказав на урочистостях з нагоди Дня Конституції 28 червня. Також Порошенко зауважив, що  «зараз дуже гарний час»  для ухвалення змін до Основного закону щодо зняття депутатської недоторканості. Президент подякував Конституційному суду за рішення від 20 червня, яким було схвалено президентський законопроект про внесення змін до Конституції в частині недоторканості депутатів. Петро Порошенко особливо наголосив і на важливості відображення в Основному законі України позиції по Криму.

В Одесі відзначили День Конституції України

Щороку 28 червня Україна відзначає День Конституції — на честь прийняття основного закону держави в цей же день у 1996 році. Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції. На честь цього у четвер, 28 червня, в Одесі відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. У заході взяли участь військовослужбовці, духовенство, представники міської влади.

Як приймали Конституцію

Конституція гетьмана Війська Запорізького Пилипа Орлика, підписана у 1710 році, стала однією з перший конституцій у Європі і першою українською конституцією у сучасному розумінні цього слова. Можна сказати, що саме з тих часів і розпочався конституційний процес в Україні, який через майже три століття набув форми Конституції України 1996 року, яка діє і сьогодні. З моменту прийняття основного закону держави пройшло 22 роки. Як приймали Конституцію України і як вона сьогодні виглядає — дізнаємось з наступного сюжету.

Спогади про літні табори

Відпочинок влітку в місті важко назвати відпочинком.  З цим погодяться і пенсіонери, і офісні працівники, і звичайно діти. Досвідченні  батьки з легким серцем відправляють в літні табори своїх чад, а ось батьки першокласників і молодших школярів ставляться до них з побоюванням.  Ми запитали в одеситів їх спогади про шкільні табори, та чи планують вони відпускати своїх дітей до таких закладів.

Комментарии закрыты