Росія і вибори: Facebook, Google і Twitter

Конгрес США запросив на публічні слухання з приводу передбачуваного втручання Росії у вибори президента представників Facebook, Google і Twitter. Комісія Палати представників призначила слухання в жовтні, а комісія Сенату — 1 листопада 2017 року. Конгресмен-демократ Адам Шифф підтвердив інформацію про слухання. У спільній заяві Шифф і глава комітету республіканець Майк Конвей повідомили, що планують організувати слухання за участю «представників технологічних компаній, щоб краще зрозуміти, як Росія використовувала різні платформи в Інтернеті з метою сіяти розбрат і впливати на наші вибори». Поки невідомо, чи погодяться компанії надіслати своїх представників до Конгресу. Нагадаємо, що засновник і глава компанії Facebook Марк Цукерберг заявив про можливе використання Росією найбільшої в світі соціальної мережі Facebook для втручання в президентські вибори США 2016 року, які закінчилися несподіваною перемогою Дональда Трампа

Парламент Японії: розпуск через загрозу КНДР

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе розпустив нижню палату парламенту, щоб провести дострокові вибори 22 жовтня у відповідь на загрозу з боку КНДР. Повноваження депутатів чинного парламенту мали закінчиться в грудні 2018 року. «Це будуть вибори, які вимагають відповіді на питання, як захистити Японію, як захистити мирне життя громадян», — заявив прем’єр. Він пояснив, що обрання нового складу палати має «розчистити шлях» до майбутнього Японії. Опозиція звинуватила Абе в спробі використовувати розпуск палати представників і вибори, щоб домогтися переобрання на хвилі зростання його особистої популярності в умовах посилення напруженості на Корейському півострові. Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ Японії попередило про те, що разом з США і Південною Кореєю японська сторона планує надати на керівництво КНДР тиск «небувалого досі рівня»

Національний банк: відпустка за свій рахунок

Хто стане головою Національного банку України? Це питання турбує українців ще з квітня 2017 року — відколи Валерія Гонтарева оголосила, що у травні піде у відставку з посади голови НБУ. Щоправда ситуація з керівником Нацбанку досі не вирішена — а от діяльність Гонтаревої протягом минулих трьох років нещодавно обговорили у Конгресі Сполучених Штатів Америки.

Презентація фільму «Територія голодомору: пам’ять невмируща»

В Одеському історико-краєзнавчому музеї відбулась презентація навчального фільму «Територія Голодомору: пам’ять невмируща», створеного Канадським Музеєм Прав Людини у співпраці з Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору».

Відродження державності. Фестиваль української книги пам’яті М. Грушевського

В Одеській обласній універсальній бібліотеці ім. Грушевського стартував ХХІ обласний фестиваль української книги пам’яті Михайла Грушевського — «Відродження української державності: 2017 рік – Рік Української революції 1917 – 1921 років». Протягом двох днів історики, науковці, музейники, студенти історичних факультетів одеських ВИШів обговорюватимуть основні питання українського державотворення, будуть презентовані книги та книжкові виставки. Також лунатимуть українські пісні.

Комментарии закрыты