Носіння паранджі: протести в Данії щодо нового закону

У Копенгагені близько тисячі жінок вийшли на акції протесту проти закону, який забороняє ходити в громадських місцях у головних уборах, що закривають обличчя. Про це повідомляє The Local. Жінки, які носять нікаб, вважають, що заборона на ісламську одежу є гнітючою і обмежить їхню свободу. Учасниці акції вийшли на вулиці із закритим обличчями, демонстративно порушуючи нову заборону. Вони пройшли маршем кількома вулицями до поліцейського центру. Представник копенгагенської поліції заявив, що не планує штрафувати учасників акції протесту. Закон дозволяє людям закривати обличчя, коли є «доцільні обставини», такі як холодна погода чи дотримання юридичних вимог, таких як використання мотоциклетних шоломів, необхідних згідно з Правилами дорожнього руху. Вперше порушники ризикують отримати штраф у розмірі 1000 крон (134 євро). Повторні правопорушення можуть спричинити за собою додаткові штрафи в розмірі до 10 000 крон або тюремне ув’язнення на строк до шести місяців. Будь-хто, хто змушує кого-небудь носити одяг, що закриває обличчя, за допомогою сили або погроз, може бути оштрафований або засуджений до двох років позбавлення волі. Аналогічні закони діють в Австрії, Франції та Бельгії.

Часті конфлікти: в рамках впровадження децентралізації

Результати впровадження реформи децентралізації в Одеському регіону сьогодні не дуже втішні. Таку думку має експерт з місцевого розвитку Ольга Омельчук. Вона провела у нашому місті семінар «Вплив реформи децентралізації в Україні на розвиток громад». Як процес передачі повноважень на місця проваджується у регіонах та висвітлюється у ЗМІ. На думку пані Омельчук, один з найцікавіших аспектів семінару — це вивчення конфліктів, що виникають в процесі децентралізації. Таких конфліктних ситуацій дуже багато і вони насамперед пов’язані з передачею повноважень та розподілом ресурсів.

Підхід, як у Європі: лікарня Святої Катерини

Діагностування уві сні, малоінвазивні операції і відоме у всьому світі обладнання — сьогодні, такий сучасний медичний підхід можна зустріти не тільки в Європі, але і в Одесі. Як перестати хвилюватися при візиті до лікаря і бути впевненим у своєму здоров’ї — мої колеги відвідали одну з провідних лікарень в нашому місті і переконалися в тому, що все це можливо.

Майстерня художника: філософський погляд Миколи Прокопенка

Одеса славиться своїми майстрами образотворчого мистецтва далеко за межами країни. Видатний представник одеського живопису, народний художник України Микола Прокопенко майже все своє життя працює у власному особливому стилю. Його полотна яскраві, барвисті, експресивні і обов’язково з філософською складовою. Над чим зараз працює майстер, про що міркує і якою бачить місію художника, дізнавалась наш культурний оглядач Ганна Коренєва.

Комментарии закрыты