Північну Корею можуть повернути до списку спонсорів тероризму

В рамках стратегії протистояння зростаючій ядерній загрозі, запропонованій Дональдом Трампом, Північна Корея може бути повернута до списку країн, які Сполучені Штати вважають спонсорами тероризму. Про це 3 листопада повідомив радник президента США Герберт Макмастер. «Я думаю, ви почуєте більше про це найближчим часом», — зазначив він під час брифінгу напередодні туру американського президента Азією. «Режим, який вбиває когось в громадському аеропорту за допомогою отруйної речовини нервово-паралітичної дії, а також деспотичний лідер, який вбиває таким чином свого брата, що можна назвати явно терористичним актом, призводить до низки дій», — додав Макмастер. Згідно із законодавством, яке прийняли 2 серпня, Державний департамент протягом 90 днів повинен був визначити, чи відповідає Північна Корея критеріям для призначення в якості держави спонсора тероризму. Якщо так, то КНДР може бути додана в список, що вже включає Іран, Судан і Сирію.

Вибір Сербії: Росія чи Захід

Сербія хоче зберегти делікатний баланс у відносинах з Росією і Заходом. На цьому наголосив глава Міністерства закордонних справ Сербії Івіці Дачич в одному з інтерв’ю. Раніше цього місяця представник Державного департаменту Сполучених Штатів Хойт Браян зазначив, що Белград «не може сидіти на двох стільцях одночасно». Ця ремарка викликала велику хвилю критики з боку Сербії. За словами Дачича, для його країни неприйнятні такі заклики і він хотів би зберегти баланс між Заходом, Росією і Китаєм. «Ми не хочемо, щоб хтось вибивав з-під нас наш власний стілець. Для нас важливо дотримуватись того, що в наших інтересах» — заявив сербський міністр.

Мінування будівлі: зірвати навчальний процес

Аби зірвати навчальний процес в одному з одеських ВИШів, 16-річний студент повідомив на спецлінію «102» про замінування адміністративної будівлі. Під час обстеження вибухотехніками приміщень та прилеглої території навчального корпусу вибухових пристроїв виявлено не було. Про це повідомляється на офіційному сайті Нацполіції Одеської області. В ході проведення першочергових оперативно-розшукових заходів співробітники Приморського відділу поліції спільно з працівниками Управління СБУ області встановили та затримали правопорушника. Свої неправомірні дії юнак обґрунтував тим, що не бажав йти на заняття та з метою зриву навчального процесу вирішив повідомити про неправдиве замінування університету, в якому він навчається. Начальник Головного управління Нацполіції в Одеській області Дмитро Головін розказав про початок кримінального провадження та звернувся до одеситів.

Бюджет Одеси: скільки субвенцій виділить Київ в цьому році?

Проект бюджету Одеси на 2018 рік обговорили в мерії 3 листопада. Для профільної депутатської комісії бюджет презентувала директор департаменту фінансів Світлана Бедрега. Так, в наступному році загальний фонд бюджету запланований в розмірі 6 мільярдів 244 мільйонів гривень. За словами Світлани Бедреги, в 2018 році місто за свої кошти повинно буде забезпечити додаткове навантаження в більш ніж 1 мільярд гривень. Сюди входить і утримання професійно-технічних навчальних закладів, шкіл, харчування дітей пільгових категорій, підтримка підприємства «Теплопостачання Одеси», пільги на оплату житлово-комунальних послуг та інше. Якщо говорити про два найважливіші пункти бюджету, медицину та освіту, то бюджет Одеси отримує деякі субвенцій — грошову допомогу з боку держави. Однак, як наголосила Світлана Бедрега, фінансування з Києва все одно недостатньо. Якщо галузь освіти в Одесі на 2018 рік держава буде покривати на 42%, то з медициною справи йдуть гірше. Особливо, з огляду на прийняту реформу.

Вакансії для студентів Академії Харчових Технологій

2 листопада в Одеській національній академії харчових технологій пройшов 26ий ярмарок вакансій, на якому студенти ВИШу змогли знайти як місце для учбової практики, так і для постійної роботи. Що цікавить студентів академії і кого шукають українські підприємства — дивиться в нашому сюжеті.

Комментарии закрыты