З 30 квітня на Донбасі розпочинається операція Об’єднаних сил
З 30 квітня на Донбасі розпочинається операція Об’єднаних сил у Донецькій і Луганській областях, яка прийшла на зміну формату антитерористичної операції. Новий формат прописаний в законі про реінтеграцію Донбасу. Керівником операції ще 14 березня призначено командувача Об’єднаного оперативного штабу Збройних сил України Сергія Наєва. Відтепер частини і підрозділи Національної гвардії, СБУ, Державної прикордонної служби, Національної поліції та інші силові органи переходять у підпорядкування Збройним силам України. У ЗСУ з’являються і додаткові повноваження. Як повідомляє видання РБК-Україна, у межах Донецької та Луганської областей почнуть діяти зони безпеки, що передбачає можливість створення районів обмеженого доступу або повністю закритих для цивільних. Всього на Донбасі буде три види допуску: «Зелений» — перебування і переміщення цивільних не обмежене, крім районів обмеженого доступу; «Жовтий» — дозволить вимагати у цивільних документи, проводити обшуки, речей та автомобілів. Це режим на в’їзді до зони з обмеженим доступом, а потрапити в «жовту зону» можна при проживанні тут родичів, наявності нерухомості; «Червоний» — перебування цивільних тільки за спецперепустками.
В Одесі відбулися урочистості з нагоди 100-річчя підняття українських знамен
Військовий прапор Української Держави — білий прапор з рівним синім хрестом, який ділить стяг на чотири рівних частини, в одній з яких міститься національний прапор Держави. Саме так описується військовий символ України в документах початку 20 століття. 29 квітня вся Україна відсвяткувала 100-річчя підняття Українських знамен на кораблях Чорноморського флоту та Севастопольській фортеці.
ОПЗ повністю зупинив роботу
Одеський припортовий завод повністю зупинили через припинення поставок газу. Про це на своїй сторінці у Facebook написав перший заступник директора ОПЗ Микола Щуріков. «Сьогодні прийнято рішення про повну зупинку ОПЗ. Причина — отримання повідомлення від «Укртрансгазу» про порушення компанією ВЕК умов договору транспортування газу на ОПЗ і припинення подачі газу на завод», — написав Щуріков. Згідно з повідомленням “Укртрансгазу», транспортування природного газу ТОВ «Всеукраїнська енерго компанія» (ВЕК) у точці виходу з газотранспортної системи, до якої підключена газорозподільна система ПАТ «Одесагаз», припиняється о 7:00 26 квітня, повідомляє Укрінформ. Видання також зазначає, що «Укртрансгаз» раніше назвав ОПЗ своїм найбільшим боржником серед промислових підприємств України. Станом на 31 січня 2018 року завод заборгував 473,3 млн гривень.
Одеські футбольні фанати і Кубок Європейських Чемпіонів
Кубок Європейських Чемпіонів, головний європейський футбольний клубний трофей, відвідав Одесу в рамках всеукраїнського промо-туру містами країни. 29 квітня Кубок був виставлений в парку Шевченка, на Алеї Слави футбольного клубу «Чорноморець».
Вірменська опозиція офіційно висунула Пашиняна в прем’єри
Лідер протестного руху, голова парламентської фракції «Елк» Нікол Пашинян, офіційно затверджений в якості кандидата на пост прем’єр-міністра Вірменії. Про це сказав член фракції «Елк» Едмон Марукян. Для обрання прем’єр-міністра в парламенті Вірменії необхідно набрати 53 голоси. При цьому Республіканська партія за підсумками квітневих виборів має абсолютну більшість у Національних зборах країни — 58 місць. У «Елк» — 9 місць. Вибори нового глави кабінету міністрів призначені на 1 травня. Вони проводяться відкритим голосуванням в парламенті. Правляча партія Вірменії не буде висувати кандидата на пост прем’єра, але візьме участь в парламентських виборах.
КНДР перейде в один часовий пояс з Південною Кореєю
Влада КНДР ухвалила рішення перейти в один часовий пояс з Південною Кореєю і відмовилась від власної годинної зони. Переведення стрілок буде проведено 5 травня. Відповідний законопроект ухвалила президія Верховного народного зібрання — вищого законодавчого органу КНДР. Рішення про перехід в одну годинну зону з Південною Кореєю було прийнято за підсумками зустрічі 27 квітня лідера КНДР Кім Чен Рина з південнокорейським президентом Мун Чже Іном. Північнокорейське агентство ЦТАК оголосило, що Кім Чен Ин прийняв рішення про переведення годинника після того, як «був засмучений», побачивши в приміщенні, де проходив саміт, два годинника з різним часом в Пхеньяні і Сеулі. Він запропонував уніфікувати час на півночі і півдні перед тим, як робити що-небудь ще.