НБУ планує знизити рівень інфляції цього року до однозначного рівня

Нацбанк планує знизити інфляцію до однозначного рівня вже в цьому році. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на слова глави НБУ Якова Смолія. За його думку, наразі Україна йде до мети — зниження і стабілізація інфляції на рівні 5% у середньостроковій перспективі. «Якщо 2015 рік ми завершили з інфляцією понад 40%, зараз вона знаходиться на позначці 13%. Уже в цьому році вона знизиться до однозначного рівня», — сказав Смолій. Він додав, що в середині наступного року рівень інфляції увійде в цільовий діапазон, а в 2020 році — вийде на рівень 5%.

«Розумна сила»: тільки рівне бюджетне фінансування партій позбавить їх від залежності

Шість парламентських партій – БПП, Народний фронт, «Самопоміч», «Батьківщина», «Опозиційний блок», Радикальна партія Олега Ляшка  ‒ третій рік поспіль отримують кошти з держбюджету.  У 2016 році ці партії отримали 391 мільйонів гривень, у 2017 ‒ 442,4 мільйона гривень, на 2018 заплановано 513,7 мільйона гривень. За даними НАЗК, 80% цих коштів партії витрачають на політичну рекламу. У партії «РОЗУМНА СИЛА» впевнені, що тільки створення рівних можливостей бюджетного фінансування політичних партій та прозорість надходження коштів та витрат, допоможе позбавитись від залежності партій від фінансово-промислових груп та створити конкурентні умови для всіх політичних сил.

90 млрд грн буде залучено на інфраструктурні проекти в 2018 році

Близько 90 млрд грн буде залучено цьогоріч в модернізацію української інфраструктури. Це будуть інвестиції в дороги, залізницю, аеропорти і звичайно ж українські портИ. Про це під час відкриття Ukrainian ports forum- 2018 в Одесі повідомив Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, передає урядовий портал. За його словами, сьогодні морські порти України забезпечують до 45% експортно-імпортних операцій зовнішньої торгівлі. А загальний дохід, сформований ринком послуг у морських портАх за останній звітній період склав 1,7 млрд дол., або ж 2% ВВП країни. При цьому, на думку віце-прем’єра, розвивати  порти потрібно паралельно з розбудовою сучасної інфраструктури. Адже, за оцінками експертів, в Україні існіє проблема ефективності та доступі портових терміналів:  майже відсутня якісна наземна портова та припортова інфраструктура, є проблема зі швидкістю завантаження суден та глибиною осадки. Тому до 2030 року планується реалізувати 46 проектів розвитку морських портів із залученням інвесторів, сукупна вартість яких складає майже 44 млрд грн. «Це дасть можливість створити додатково біля 5 тисяч робочих місць, забезпечити пропускну потужність на рівні 157 млн тонн вантажу», — уточний Володимир Кістіон.

В Одесі створюють перший інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими потребами

Уже в цьому році в Одесі можуть відкрити перший інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими потребами. 31 травня виконавчий комітет схвалив відповідний проект рішення. Інклюзивний центр буде розташовуватися навпроти дитячого садка №19, в окремій будівлі по вулиці Мечникова, 2а. В середині травня міський голова особисто здійснив робочий виїзд на територію майбутнього закладу. В інклюзивному центрі діти зможуть ходити на заняття до фахівців, які у свою чергу допоможуть кожній дитині адаптуватися до навчального процесу в звичайній школі. Зараз в мерії займаються розробкою проектно-кошторисної документації, а також набирають майбутніх працівників: психологів, логопедів, дефектологів тощо.

Від рятувальника до візажиста: для одеських школярів провели профорієнтаційний захід

Вибір професії для школярів, це дуже важливе рішення.  Його основи закладаються ще в школі, наприклад, коли підліток віддає перевагу різним гурткам, спортивним секціям, факультативним заняттям. Одеська обласна служба зайнятості провела черговий профорієнтаційний захід для підлітків. На ньому про свою роботу в тому числі розповіли ті, чиї професії мають особливий романтичний ореол — рятувальники, прикордонники, поліцейські тощо.

Комментарии закрыты