Весна і літо реформ: створення Антикорупційного суду

Після насиченої осені реформ, українців чекає такі ж весна і літо. З таких слів розпочав засідання Кабміну прем’єр-міністр Володимир Гройсман. А саме, Гройсман підкреслив що Кабінет міністрів України готовий сприяти створенню Вищого антикорупційного суду. Також Гройсман наголосив на необхідності ліквідації повноважень силових структур щодо розслідування економічних злочинів і створення Служби фінансових розслідувань.

Кабмін звільнив голову фіскальної служби

31 січня під час свого засідання Кабмін звільнив відстороненого від посади голову державної фіскальної служби Романа Насірова. Про це під час засідання в середу заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Нагадаємо, що на думку слідства, Насиров дав дозвіл на розстрочку податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав шкоди бюджету на 2 мільярди гривень, вважають в спеціалізованій антикорупційної прокуратурі. Також, 17 січня міністр фінансів Олександр Данилюк поставив питання про звільнення Насірова за подвійне громадянство, що було підтверджено Британією. Гройсман тоді відповів, що чекає від Мінфіну офіційного представлення, після чого Насиров буде звільнений з посади. Вже 18 січня Міністерство фінансів направило уряду подання про звільнення Насірова. Насіров, в свою чергу, заявив, що вважає незаконною ініціативу Данилюка щодо його звільнення і подав у ГПУ заяву про вчинення злочину Данилюком.

Справа Януковича: адвокати знову не з’явилися на засіданні

Судове засідання у справі про держзраду президента-втікача Віктора Януковича перенесли на 7 лютого. Сьогодні на засідання не прибули захисники Віктора Януковича. Суддя зазначив, що судді погоджуються зі стороною обвинувачення стосовно того, що адвокати порушують розумні строки розгляду кримінального провадження. «Також суд враховує щодо даного клопотання про неможливість прибути на судове засідання додано лише один квиток захисника Сердюка. Будь-яких даних, що захисник Федоренко перебуває на лікарняному, Фозекош та Біленко перебувають у відрядженні до даного клопотання суд не надано», — зазначив суддя. Після короткого засідання прокурор Руслан Кравченко не погодився назвати журналістам прізвища свідків, яких планували запросити сьогодні. Нагадаємо, наприкінці 2017 року суд ухвалив рішення щодо допиту низки свідків сторони звинувачення, зокрема президента Петра Порошенка. 11 грудня в Оболонському районному суді допитали Арсена Авакова та Арсенія Яценюка. Після цього було допитано ще кількох свідків з-поміж політиків і військовослужбовців. Нещодавно провели допит голови Верховної Ради Андрія Парубія. Також було допитано заступника керівника департаменту Державного протоколу і церемоніалу Адміністрації президента Дмитра Кушнерука, який у 2014 році обіймав посаду радника постійного представника України в ООН, та екс-голову Ради міністрів Криму Анатолія Могильова. 25 січня допитали голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

ЗСУ покращують харчове та продовольче забезпечення

Збройні Сили України покращують харчове та продовольче забезпечення військовослужбовців. Про це повідомляє військове телебачення. Зокрема, у лютому місяці розпочинається процес закупівлі сучасного технологічного обладнання, яке дозволить ще 12 частинам перейти на нову систему харчування до травня 2018 року. Крім того у Збройних Силах покращується речове забезпечення, за рахунок збільшення фінансування до військових частин надійде більше 20 нових найменувань речового майна.

Безпритульні тварини: захист та допомога від міста

Програма охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин в Одесі, що розрахована на 2016-2021 роки вже протягом двох років займається допомогою в безкоштовній стерилізації котів. Це можливо завдяки співпраці з німецьким союзом захисту тварин. Також програма має на меті закупити автомобілі швидкої допомоги задля покращення допомоги у місті. Департаментом екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради були повністю враховані побажання та пропозиції волонтерських, громадських та суспільних організацій.

Анатолій Мисечко — історик за покликанням

Одеська національна наукова бібліотека зустрічала гостей — колег і друзів історика, краєзнавця і громадського діяча Анатолія Івановича Мисечка. Багаторічний друг і партнер бібліотеки пішов з життя у липні 2017 року. 31 січня цього року просвітяни зібралися, щоб вшанувати його пам’ять і творчий доробок. На зустрічі було презентовано біобібліографічний покажчик «Анатолій Іванович Мисечко», який підготували працівники ОННБ наприкінці життя історика до його двадцятирічного творчого ювілею.

Комментарии закрыты