Сьогодні 5 листопада, четвер. Вашій увазі щоденний випуск флеш-новин на телеканалі плюс. Новини Одеси та України за 10 хвилин. В студії працює Дарина Шпортко. Добрий день.

 

Блаженніший Онуфрій. День народження предстоятеля церкви

5 листопада предстоятель Української Православної Церкви митрополит Онуфрій відзначає День народження. Блаженніший не раз звертався до Господа з молитвою про відновлення миру в Україні, проповідував людям про здійснення добрих справ і щиру молитву. У день свого народження, Предстоятель Української православної церкви знаходиться з паломницьким візитом на Афоні. Блаженніший Владика Онуфрій відвідає ряд святих обителей, де вклониться зберігаються святинь і буде молитися про запобігання кровопролиття і відновлення миру і благополуччя в Україні.

Прикордонники зупинили транспортування наркотиків

Прикордонники України, Молдови та Румунії викрили канал транспортування наркотиків. В пункті пропуску «Джурджулешти» при спробі в’їзду з Румунії молдовські співробітники затримали автомобіль зареєстрований в одній з країн ЄС. Ним намагались незаконно перевезти через кордон 65 кілограмів гашишу. Оперативники двох країн попередньо встановили, що даний вантаж в подальшому планували доправити в Росію через територію України. На даний час оперативники Південного регіонального управління продовжують перевіряти інформацію про осіб, які можуть бути причетними до зазначеної протиправної діяльності.

Сім’ям загиблих Кабмін виділить 150 000 гривень

Кабінет Міністрів України розгляне питання щодо грошової допомоги сім’ям 19 загиблих під час трагедії в Затоці на судні “Іволга”. Про це повідомив глава урядової комісії з розслідування причин цієї аварії Геннадій Зубко. Відповідна постанова передбачає, що кожна сім’я отримає 150 тисяч гривень грошової компенсації. Крім цього на засіданні Уряду Зубко представив звіт, висновки та рекомендації комісії за підсумками вивчення обставин трагедії в Затоці. “До трагедії призвела низка обставин, починаючи з людської халатності та невиконання дуже великої кількості нормативів, правил, наказів та інструкцій”, — розповів Генадій Зубко. Він також повідомив про наміри презентувати нову систему безпеки на морському і річковому транспорті.

Попередження про дотримання правил поведінки на воді

Щодня рятувальники КУ «Рятувально-водолазна служба Одеси» під час патрулювання спостерігають безліч рибалок, що виходять в море на гумових і маломірних човнах. Більшість з них виходять у море з берега, а не з зареєстрованих баз-стоянок маломірного флоту або причалів, що не дозволяє проводити облік цих плавзасобів та людей на них. Одеські рятувальники нагадують про необхідність дотримання правил поведінки на воді.

Міграційні питання. Вдосконалення документування біженців

До українських новин. Парламент прийняв за основу законопроект з «безвізового» пакету щодо вдосконалення процедури документування біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту.  Документом пропонується надати Державній міграційній службі повноваження здійснювати виправлення у документах, які пов’язані з процедурою визнання особи біженцем у разі виявлення неточностей у відомостях про цих осіб. Також Рада прийняла за основу проект закону, згідно з яким, строк перебування іноземців і осіб без громадянства, затриманих за незаконне перебування в Україні, у пунктах тимчасового перебування не може бути більше від 18 місяців. Також пропонується дозволити Державній міграційній службі, Державній прикордонній службі й Службі безпеки подавати в суд клопотання про виселення іноземця з території України.

Трудовий кодекс: новий проект

Верховна Рада проголосувала у першому читанні новий проект Трудового кодексу. За відповідне рішення проголосували 258 народних депутатів. Автори законопроекту пояснили, що необхідність прийняття Трудового кодексу спричинена тим, що усі трудові відносини на сьогодні регулюються радянським кодексом від 1971 року.  Проект Трудового кодексу складається із дев’яти книг на 368 статей.Новий Кодекс передбачає дотримання вже встановлених соціальних стандартів у сфері праці.

Водночас, верховна рада провалила розгляд норму Трудового кодексу щодо заборони трудової дискримінації, яка є обов’язковою умовою для скасування Євросоюзом віз для громадян України. Проект Трудового кодексу, який розглядався Радою, не включав необхідної норми про трудову дискримінацію за різними ознаками, в тому числі за ознакою сексуальної орієнтації. Через це голова Верховної ради запропонував депутатам підтвердити «можливість розгляду такої поправки» під час підготовки Трудового кодексу до другого читання.  Поправка забороняє «будь-яку дискримінацію у сфері праці, зокрема, порушення принципу рівних прав та можливостей, пряме чи непряме обмеження прав залежно від раси, політичних, релігійних чи інших переконань, гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації».

 

І це всі новини на цю годину. Ми слідкуємо за  подіями в Одесі та Україні. нагадаю, що повернемося в ефір вже о 16:30.

Комментарии закрыты