Червона лінія: плани Ірану на збагачення урану
Незважаючи на збільшення Іраном потужностей зі збагачення урану, наразі дії Тегерана не виходять за рамки ядерної угоди 2015 року. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан в ефірі радіостанції Europe 1. Париж проти планів Тегерана щодо збільшення потужностей зі збагачення урану, які свідчать про «роздратування» іранської сторони, зазначив Ле Дріан. У той же час він підкреслив, що цитую: «завжди небезпечно фліртувати з червоною лінією». Напередодні Іран заявив, що проінформує Міжнародне агентство з атомної енергетики про початок процесу нарощування потужностей зі збагачення урану. Європейські держави, які підписали угоду, досі підтримують її, але мають побоювання з приводу програми балістичних ракет Ірану і його впливу на Близькому Сході. Іран каже, що ці два питання не підлягають обговоренню. За угодою зі США, Францією, Німеччиною, Великою Британією, Росією і Китаєм, Іран суворо обмежив потужності зі збагачення урану, щоб запевнити держави у тому, що він не використовується для розробки ядерних бомб. В обмін Іран отримав послаблення санкцій, більшість з яких були скасовані у січні 2016 року. Нині США вводять нові санкції і хочуть укласти новий договір.
Новий прем’єр Йорданії: що потрібно зробити
Король Йорданії призначив нового прем’єр-міністра країни — економіста Омара Раззаз — і доручив йому переглянути податкову систему. Чергове підвищення мит викликало вуличні протести — наймасовіші за останні кілька десятків років. Це вже не перше підвищення навіть в цьому році, а за останні кілька років збори зросли дуже значно. У підсумку це призвело до того, що за офіційними даними податок на прибуток сплачують лише 4% громадян, а десятки тисяч компаній уникають виплат взагалі — тому маніфестанти виступають не тільки проти податкової політики, а й проти корупції:. Новий прем’єр в попередньому уряді займав пост міністра освіти. Його очікує непроста робота: податкова стратегія колишнього кабінету мала на меті значне скорочення держборгу вже до 2021 року, на що розраховують кредитори Йорданії, найбільший з яких — МВФ. Саме черговий договір з Фондом привів до підвищення податків, яке і стало безпосередньою причиною протестів. Омар Раззаз здобув економічну освіту в Гарварді; політологи вважають, що його призначення — сигнал кредиторам, що королівство все ж продовжить слідувати нинішній політиці, хоч і обережніше, ніж раніше.
Акції протесту знову охопили перуанську столицю
Антиурядові акції протесту, що знову охопили перуанську столицю Ліму, завершилися зіткненнями демонстрантів зі співробітниками правоохоронних органів. Маніфестанти метали в правоохоронців димові шашки. Поліція для розгону натовпу використовувала сльозогінний газ. Про постраждалих і затриманих не повідомляється. Учасники протесту говорять, що вони хочуть провести загальний страйк. І це тільки початок боротьби. Люди обурені збільшеною вартістю життя в країні і підвищенням акцизів на бензин, автомобілі, алкоголь і сигарети. На тлі масштабних протестів президент Перу Мартін Віскарра пообіцяв істотно пом’якшити паливні податки і підвищити доходи бюджету за рахунок більш ефективного збору мит.
Пожежа в Чорнобилі: відкрито кримінальне провадження
Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом пожежі в зоні відчуження в Чорнобилі. Про це повідомляється на сайті Нацполіціі України. Кримінальну справу завели за ч. 1 ст. 245 (Знищення або пошкодження лісових масивів) КК України. Поліцейські забезпечують охорону громадського порядку і пропускний режим в зоні відчуження і з’ясовують обставини виникнення пожежі. Зараз ситуація під контролем, на місці працюють 29 пожежних машин, 126 рятувальників, два літаки АН-32П і вертоліт Мі-8. За даними ДСНС Києва, радіаційний фон в Києві, Чорнобилі та на промисловому майданчику ЧАЕС — в межах норми. Нагадаємо, що 5 червня в Чорнобилі сталася масштабна пожежа, що охопила десять гектарів Рудого лісу — одного з найбільш радіаційно заражених місць зони відчуження. Рудий ліс ще іноді називають «іржавим» — це близько 200 квадратних кілометрів дерев, які взяли на себе велику частку радіоактивного пилу під час вибуху реактора в 1986 році.
Принц Ліхтенштейну: Порошенко провів зустріч в Києві
У Маріїнському палаці відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка і Наслідного Принца Князівства Ліхтенштейн Алоїза, який знаходиться в Україні з офіційним візитом на запрошення Глави держави. Після офіційної частини розпочалася зустріч Петра Порошенка та Спадкоємного Принца Князівства Ліхтенштейн в форматі «тет-а-тет». Після зустрічі, Президент України поспілкувався з представниками ЗМІ і, зокрема, заявив, що успіхи Ліхтенштейну надихають Україну. За словами Порошенка, в нашій країні провели конституційну реформу незалежної судової системи і продовжують повне перенавантаження судової системи. У світлі цього, особливо важливо прийняти Законопроект про Антикорупційний суд. Голосування по ньому має відбутися вже в цей четвер.
Журналісти-заручники: Геращенко анонсувала «Українські питання»
Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко наголошує, що ключовою темою для делегації України на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи у червні та на засіданні Парламентської Асамблеї ОБСЄ в липні стане звільнення українських бранців. Зокрема журналіста Романа Сущенка та затриманого російською окупаційною владою блогера Станіслава Асєєва.
«Розумна сила»: для дітей немає бар’єрів
Благодійний фонд «Розумна Сила» провів футбольний турнір «Спорт об’єднує» для дітей з інтернатів із різних куточків України. Як стверджують у фонді, для дітей не існує мовних чи культурних бар’єрів — в спорті всі рівні. Важливо заохочувати успіхи дітей з незахищених категорій та давати можливість їм розвиватися.