Рада підтримала скасування норм про скорочення кількості прокурорів

Верховна Рада прийняла за основу законопроект, що скасовує раніше прийняту норму про скорочення з 2018 року числа прокурорів до 10 тис осіб, тоді як загальна кількість співробітників органів прокуратури має становити 15 тис. осіб. В першому читанні законопроект (№7160) про внесення змін до закону про прокуратуру щодо оптимізації чисельності працівників органів прокуратури підтримали 229 народних депутатів на пленарному засіданні в четвер. Згідно із законопроектом запропоновано виключити зі ст.14 норму про те, що з 1 січня 2018 роки кількість прокурорів має скоротитися до 10 тис осіб. Водночас пропонують залишити лише ту частину цієї статті, в якій зазначається, що чисельність співробітників органів прокуратури становить не більше 15 тис осіб. Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, положення статті про скорочення кількості прокурорів з’явилося в липні 2015 року. У супровідному документі зазначено, що за станом на жовтень 2017 роки кількість прокурорів становить 11 313 осіб, із загальної кількості співробітників у 15 тис осіб. Автори законодавчої ініціативи пояснюють, що якщо кількість прокурорів скоротиться до 10 тис., як передбачає законодавство, з 2018 року, тобто на 1 313 осіб, це «неминуче призведе до збільшення і до того невиправданого навантаження на них».

Чийгоз та Умеров позиватимуться до Адміністрації Президента Росії

Заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров подадуть позови до адміністрації президента Росії. Про це на своїй сторінці в Facebook написав адвокат Микола Полозов, який буде представляти їхні інтереси у суді. Позов пов’язаний з тим, що Чийгозу і Умерову після видворення через Анапу в Анкару російська влада не видала ніяких документів про переміщення. «Єдиний документ, який видали Ахтему Чийгозу в СІЗО — довідка про звільнення. Ільмі Умеров взагалі опинився за межами Криму без будь-яких підтверджувальних документів», — написав Поозов. За його словами, де-юре Чийгоз та Умеров все ще перебувають у Криму. Єдиною документальною зачіпкою виявилося посилання в довідці про звільнення Ахтема Чийгоза на указ президента Російської Федерації про помилування номер 515 від 24.10.2017. Відповідно, Полозов направив адвокатські запити в адміністрацію президента Російської Федерації про надання відомостей про винесенні відповідних указів президентом Путіним. Однак, за словами адвоката, Адміністрація президента Росії відмовилася надавати ці відомості, пославшись на те, що вони є інформацією з обмеженим доступом. «Інакше кажучи, обидва укази про помилування Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова були засекречені, що позбавляє їх права на реалізацію своїх прав, в тому числі на повернення додому в Крим», — написав адвокат.

Вандали рушать паркан: батьки школи №55 вимагають захистити дітей

Цими вихідними біля школи №55 на житловому масиві Таїрова кілька молодих людей в балаклавах і капюшонах за допомогою кувалд зруйнувати паркан, який було збудовано, щоб огородити шкільний стадіон від пішохідної зони. Активісти пояснили свої дії бажанням нібито «допомогти одеситам». Наша знімальна група зустрілась з батьками-одеситами, діти яких, звісно теж одесити, навчаються у цій самій 55-тій школі. Їх думки про ситуацію навколо школи — в нашому сюжеті далі.

Благоустрій міста: міні-футбольний майданчик

Чергова можливість для жителів Одеси покращити своє місто! У рамках онлайн-платформи Соціально-активний громадянин планують зайнятись заміною зношеного покриття міні-футбольного майданчика в Парку Перемоги. 7 грудня у прес-центрі Одесит говорили про стан та міську актуальність  поля, яке функціонує близько 4 років.

Комментарии закрыты