Виборчий кодекс: Рада підтримала проект
У вівторок, 7 листопада, Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект Виборчого кодексу України, авторами якого є депутатська група на чолі з Андрієм Парубієм. За таке рішення проголосувала мінімальна кількість депутатів — 226. Так кодекс об’єднає в собі положення п’яти законів: про вибори президента, про вибори народних депутатів, про місцеві вибори, про Центральну виборчу комісію та державний реєстр виборців. У виборчому кодексі передбачені відкриті списки на парламентських і місцевих виборах, зниження прохідного бар’єру до 4%, врегульовано питання обрання депутатів від Автономної республіки Крим, гендерні квоти на рівні 40%, вибори мерів міст у два тури, а також врегульовані питання передвиборної агітації. Щоправда в той же час парламент має ще ухвалити цей законопроект у другому читанні та в цілому.
Акція зі стерилізації бездомних котів. Умови та перелік клінік на сайті tsz.od.ua
7 листопада в прес-центрі Одесит говорили про такий важливий для Одеси захід як Акція із безкоштовної стерилізації бездомних котів на базі ветеринарних клінік міста. Акція організована Німецьким союзом захисту тварин та Притулком для захисту та допомоги бездомним тваринам, і триває з 1 листопада поточного року до 28 лютого 2018. Умови та перелік клінік, до яких можна звернутись, зазначені на сайті — tsz.od.ua. У прес-центрі зазначили, що такий захід, спрямований на турботу про безпритульних тварин, для Одеси не є першим, і саме це і говорить про його ефективність.
Цукровий діабет — те, що ви можете попередити
Напередодні Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом одеські лікарі вирішили приділити час саме проблемі цього захворювання. Цукровий діабет — хронічне прогресуюче захворювання, пов’язане з порушенням обмінних процесів, поширеність якого вкрай велика. Зі статистикою не посперечаєшся: якщо в 80-х роках діабетиків було всього 30 мільйонів у всьому світі, то сьогодні їх вже 400 мільйонів. 44 мільйона осіб щорічно помирає від діабету, він займає третє місце за смертністю після захворювань серця та онкології. В Україні на діабет хворіє близько 2-х мільйонів, проте за словами головного лікаря «Одеського ендокринологічного диспансеру» Ольги Агафонової, справжня цифра значно вища — багато українців не здогадуються про свій недуг. Більше за інших до діабету схильна група від 20 до 60 років — найбільш працездатне населення. Сьогодні лікарі в усьому світі визнають діабет пандемією, однак підкреслюють — утримати розвиток цукрового діабету можливо, якщо виконувати знайомі кожному поради. Боротися з проблемою діабету потрібно всім — тут немає винятків. 14 листопада — всесвітній день цукрового діабету, тому за допомогою ЗМІ ендокринологи всього світу залучають увагу до цього захворювання, а також нагадують: дотримання здорового способу життя, заняття спортом та щорічна перевірка на цукор можуть зробити ваше життя комфортнішим і щасливішим.
Огляд одеських санаторіїв: чим пишались і що маємо
Одеса пишалася своїм санаторним раєм. Ще в далекому 1833 році в Одесу прибув молодий, ерудований, енергійний доктор медицини Ераст Степанович Андрієвський. Дізнавшись про цілющу силу мула і вод Куяльницького лиману, він зумів переконати міське правління в необхідності створення тут лікувального закладу. З того часу на Одеських землях з цілющою силою, вигідним розташуванням та м’який кліматом здравиці починають з’являтися одна за одною. Наступним був санаторій ім. Горького. Він отримав перші історичні згадки ще в 1900 році. А перші відомості про мінеральні джерела санаторій отримав в 1878 році. Так, з кожним п’ятиріччям Одеса та її область відбудовувала здравиці різного профілю. Санаторний курорт був гордістю Одеси, але не тепер. Частину здравниць стерто з карти міста остаточно і безповоротно. Багатьом урізані території, і доля їх — під питанням.
Трагедія у Сіднеї — авто в’їхало у школу
У Сіднеї авто в’їхало у школу: загинули діти. Двоє восьмирічних хлопчиків загинули після того, як в клас початкової школи у Сіднеї врізався автомобіль. Про це повідомили в поліції. Ще троє дівчаток з травмами потрапили до лікарні. Більшість з інших 19 дітей, що перебували в класі, медики оглянули на місці. За кермом автівки перебувала 52-річна жінка, її забрали до відділку поліції. Влада не вірить, що наїзд був скоєний зумисно. Медики швидкої допомоги назвали побачену картину «справжнім пеклом». Двох хлопців забрали до найближчої лікарні, де вони померли від отриманих травм. Дев’ятирічна дівчинка перебуває у важкому стані, стан двох інших восьмирічних дівчат стабільний, повідомили місцеві чиновники. У жінки-водія авто візьмуть аналіз крові та сечі. Наразі поліція розслідує обставини аварії.
Трамп у Південній Кореї. Переговори щодо КНДР
Дональд Трамп прибув до Південної Кореї. Одне із центральних питань порядку денного — ядерні амбіції Північної Кореї та торгівля з Сеулом. Президент США прилетів з Токіо, після того, як у понеділок заявив, що Японія зможе збивати ракети Пхеньяна з американським обладнанням. Також ключовим під час переговорів буде питання торгівлі. Трамп хоче нових умов для угоди про вільну торгівлю між США та Південною Кореєю. Він зустрінеться з президентом Мун Дже Іном, американськими військовими та місцевими політиками. Це перший президентський візит Дональда Трампа до п’яти країн Азії. Візит покликаний зміцнити військовий альянс, який давно охороняє Південну Корею, і наголосити, що сила в єдності. Наступного тижня Трамп поїде до Китаю, В’єтнаму та Філіппін.
Біля населеного пункту Екимчан в Амурській області, що в Росії розбився літак Ан-2. Про це повідомляє прес-служба рятувальників даного регіону. Крах стався сьогодні вранці. Літак прямував за маршрутом Екимчан – Удське. Як повідомляють рятувальники, за попередніми даними відразу після зльоту у літака виявилася несправність і пілот ухвалив рішення посадити літак, але не дотягнув до злітно-посадкової смуги і впав в 600 метрах від неї. На борту знаходилися два члени екіпажу. На місце аварії прибули рятувальники, які змогли витягнути одного пілота з палаючих уламків, другого врятувати не вдалося.