Нікол Пашинян — новий прем’єр Вірменії

Лідер опозиційного руху «Елк» Нікол Пашинян обраний прем’єр-міністром Вірменії на спеціальному засіданні парламенту країни. Пашиняна підтримали 59 депутатів, проти проголосували 42. Кандидатура Пашиняна була затверджена з другої спроби. 1 травня за опозиційного політика не проголосували представники правлячої Республіканської партії, яка має більшість місць в парламенті Вірменії. Однак, після відновлення масових протестів в країні республіканці все-таки погодилися на прем’єрство Пашиняна в ході повторних виборів 8 травня. Нагадаємо, що Вірменію з 13 квітня охопили масові протести проти висунення на пост прем’єра Сержа Саргсяна, який був при владі 10 років. Незважаючи на мітинги, парламент підтримав Саргсяна, але вже 23 квітня той був змушений піти у відставку під тиском протестувальників.

8 травня: в Києві проходять урочисті заходи

8 травня в Україні вже втретє відзначають День пам’яті і примирення. Нова традиція була встановлена урядом в 2015 році. Президент Петро Порошенко, звернувся до українців, ветеранів, військових курсантів і ліцеїстів біля Національного музею історії України у другій світовій війні, де 8 травня відкрилася фотовиставка під назвою «Герої», присвячена подвигам наших співвітчизників. Президент підкреслив, що Друга світова залишила на українській землі 28 тисяч братських могил. Також, Петро Порошенко сказав що сьогодні сучасні військові також захищають Україну, але вже від російської агресії. Також, в столиці вже прикрасили монумент Батьківщині-матері — на статую наділи вінок з червоних маків. Нагадаємо, що символом 8 травня є саме червоний мак. Ця квітка — пам’ятний знак жертв військових і громадянських конфліктів, відображення кривавого сліду від пострілу.

8 травня в Одесі: День пам’ті та примирення

8 травня в річницю капітуляції нацистської Німеччини, вся Україна відзначає День пам’яті та примирення. В Одесі відзначення пам’ятної дати розпочалося із покладання квітів до Пам’ятника невідомому матросу і спільної молитви всіх конфесій, що представлені у нашому місті.

Відновлений фонтан в Одесі відкрили фонтан в парку Горького

Новий фонтан для одеситів. В Одесі міська влада офіційно відкрила фонтан в парку Горького. Відновлену прикрасу оцінили городяни та мер міста.

 

Комментарии закрыты