Саміт Україна-ЄС

9 липня 2018 року Президент України Петро Порошенко здійснив візит до інституцій ЄС для участі у ювілейному Двадцятому Саміті Україна – Європейський Союз. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Передчабається, що під час Саміту лідери України та ЄС обговорять стан імплементації Угоди про асоціацію, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Крім цього, планується обговорення шляхів посилення допомоги Україні з боку ЄС для впровадження реформ та зміцнення енергетичної безпеки. Особливу увагу сторони приділять координації дій з протидії триваючій російській агресії, підвищення ефективності політики санкцій проти Росії, посилення міжнародного тиску на Кремль для повного виконання Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України, а також негайного звільнення українських заручників та політичних в’язнів, які незаконно утримуються Росією.

У Туреччині пройшла інавгурація Ердогана

Сьогодні президент Туреччини Реджеп Тайіп  Ердоган офіційно та вчергове очолив державу — інавгурація президента, який вже 16 років керує країною, відбулась удень. На церемонії були  присутні лідери понад двадцяти країн. Ердоган був переобраний на новий термін два тижні тому. Після дострокових виборів в силу вступили основні положення Конституційної реформи. Вона, зокрема, скасовує посаду прем’єр-міністра — тепер вся влада буде зосереджена в руках президента. Він зможе призначати високопоставлених чиновників, розпускати парламент і оголошувати надзвичайний стан. Опозиція вважає, що ця реформа веде до посилення авторитарного режиму в Туреччині. Окрім того у Туреччині відсьогодні скасовують надзвичайний стан. В особливому режимі країна жила два роки — від 20 липня 2016 року. Саме тоді відбулася спроба державного заколоту, яку жорстоко зупинили поліцейські. З того часу свої посади втратили десятки тисяч людей, стільки ж — потрапили за грати.

Жінки в містах

В музеї сучасного мистецтва Одеси відкрився проект молодих ізраїльських художниць Дани Вейнгарт і Даніель Розенкранц The Branching of The Fig. Дівчата звертаються до типових прикладів репрезентації жіночності в містах, які близькі їм біографічно, — в Тель-Авіві і Одесі. Експозиція складається з двох частин: фотографії, зроблені на Староконому базарі і на торговій вулиці Тель-Авіву.

Навчальний рік позаду. Студенти Механіко-технологічного коледжу отримали дипломи

У Механіко-технологічному коледжі Одеської національної академії харчових технологій відбулось урочисте вручення дипломів випускникам. Учбовий заклад має славетну історію як найстаріший в галузі борошномельно-крупяний технікум. А зараз це сучасний коледж академії, що випускає молодших спеціалістів з харчових технологій, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, галузевого машинобудування, електроенергетики, електротехніки та електромеханіки. На святі коледжу наш кореспондент спілкувався з викладачами та випускниками — про професію, її сьогодення і перспективи.

Комментарии закрыты