Під часу Голокосту, на території України було знищено найбільшу кількість євреїв з громадян Радянського Союзу. Тільки в Бабиному Яру було розстріляно більше 30 тисяч євреїв. У всьому світі шанують і бережуть пам’ять про мільйони невинно страчених людей, аби страшні події ніколи не повторилися. Наразі, 28 січня, у День жертв Голокосту, створюються різні меморіальні заходи. Так, в Одесі організовано кілька виставок. Про ще одну з них, ми розповімо далі в нашому сюжеті.
28 січня, до Дня пам’яті жертв Голокосту, у єврейському центрі Beit-Grand, було відкрито виставку під назвою «Ті, що пережили ШОА». В експозиції представлено біографії 13 персон. Історії тих, кому вдалося вижити у вогні катастрофи і внести великий особистий вклад у наукові дослідження , винаходи, культуру та мистецтво.
Павло Козленко, директор Одеського Музею Голокосту
Один из представленных людей на этой выставке, Эли Визель сказал, что, если человечество ещё не придумало вакцину от рака, если мы ещё не осваиваем Марс, если мы ещё не можем бороться с голодом и не можем найти новые ресурсы, то это только потому, что эти гении, евреи, были сожжены в печах Освенцима. И вот данная выставка подтверждение тому, что он сказал. Это остатки, осколки тех больших глыб, которые канули в вечность и которые уже никогда не вернем.
Біографії таких людей, як: Роалд Хоффман, Роман Поланскі, Жорж Шармак та інші. Також, своє місце знайшла і біографія Якова Трахтенберга, видатного математика й інженера, що народився в Одесі, і розробив систему рахунку названу своїми ім’ям — система Трахтенберга. Він, як і інші герої виставки був в’язнем концтаборів.