П’ятого червня, в день віддання Святої Пасхи Господньої, в одеському Свято–Троїцькому соборі, як і в усіх православних храмах Одещини востаннє в цьому році урочисто лунали святкові великодні дзвони та піснеспіви.  Православна Церква знову і знову пропонує віруючим поринути у ту таємну сповнену ангельської радості пасхальну ніч двадцять восьмого травня і разом зі святими жінками-мироносицями зустріти Воскреслого Спасителя Бога Господа Ісуса Христа.

Свято Святої Пасхи Господньої Церква молитовно відзначала протягом сорока днів.  У цей, сповнений неземної радості великодній період, богослужіння в православних храмах починалися з виконання пасхального тропаря «Христос Воскрес».  Серед всієї багатогранної палітри літургійного життя Православної Церкви свято Пасхи займає центральне місце і іменується також святом Світлого Христового Воскресіння, святом зі свят та торжеством з торжеств.

Як нам сповідає святе Евангеліє, воскреслий Спаситель Господь Ісус Христос протягом сорока днів перебував на землі та з`являвся Своїм божественним учням святим апостолам і Пресвятій Богородиці, стверджуючи їх в істинності того, що немає більше смерті, що життя засяяло з труни.

Свято віддання пасхального торжества готує віруючих до зустрічі не менш важливої церковного події — Дня Народження Святої Християнської Церкви, Свята П’ятдесятниці, яке цього року припадає на шістнадцяте червня. А поки що серця віруючих ще сповнює радість минаючого пасхального торжества.

Комментарии закрыты