Перший в Україні студентський православний храм — святої мучениці Татіани — був освячений в Одесі у 2006 році. Молодий храм збудований в сучасному стилі осмислення православної архітектурної традиції. І у великій пастві приходу багато молоді, в храмі часто моляться і ті, хто навчається, і ті, хто викладає в Національному університеті «Одеська юридична академія». А 25-го січня, в Тетянин день, у храмі при великому зібранні прихожан було звершене урочисте архієрейське святкове богослужіння, яке очолив митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел.
Свята Татіана, мучениця ще перших віків християнства, за подвиг свій в ім’я Христа шанується й православними, й католиками. У східній православній традиції Татіана ще вважається покровителькою освітян і студентів тому, що саме в її день був відкритий перший університет в Російській імперії. Татіана народилась у ІІ столітті в Римі, у багатій і знатній родині римського консула. Донька тайних християн, вона була вихована в благочесті і дотриманні Священного Писання. Татіана вирішила не виходити заміж, а прийняти обіт невинності і за те, що вела добродійне життя, була поставлена дияконисою. Страшенними тортурами намагались римляни, які поклонялися своїм язичницьким богам, змусити Татіану відмовитися від віри у єдиного Бога Христа. Але за молитвами святої небесні сили руйнували язичницькі статуї і храми на їх честь, а сліди мук після тортур зникали з тіла Татіани самі. Ці чудеса змусили навіть чимало мучителів увірувати в Христа. Безсилі змусити Татіану поміняти віру, язичники стратили святу. За віру і вірність Татіана сподобилися від Господа отримати вінець мученицький.
Протоієрей Євген ГУТЬЯР, секретар Одеської єпархії
Мученики стали первыми свидетелями радости и полноты Евангельского благовестия. Мученик с греческого языка так и переводится — «свидетель». Где-то снова воздвигается волна непонимания на Церковь Христову, в нынешнее время вновь, как 50 лет назад и 1050 лет назад. Христиан и Церковь обвиняют в том, что не свойственно ей, буквально противоположное говорят о служителях и о верующих — и это не должно нас пугать. Наша вера, наша Церковь именно в такой ситуации появилась на свет.
Вже 20 віків християни шанують пам’ять святої Татіани. І вона у Престола Божого просить за нас. У Татіанінський храм на 4-ій станції Великого Фонтану йдуть люди, вони сповідаються, причащаються, хрестять тут своїх дітей. Сьогодні багато проблем у державі і одесити приходять в храм, моляться за мир, благополуччя, за спокій в Одесі і Україні. А ще навчаються вірити й довірятись Богові, як свята Татіана.