Закон про імпічмент. Рада відхилила постанову про скасування
Верховна рада України відмовилася скасувати закон президента Володимира Зеленського про імпічмент глави держави. З відповідною ініціативою виступила група депутатів від Європейської солідарності. Які вкотре наголосили, що на їх думку закон про імпичмент, скоріше унеможливлює усунення глави держави від влади та був прийнятий із порушенням процедури
Робота ВАКС. Ухвалені зміни в законодавстві
Верховна рада внесла зміни до закону про Вищий антикорупційний суд. 323 парламентарі підтримали в другому читанні законопроект президента Володимира Зеленського №1025. Згідно з яким, як повідомляє Укрінформ, підсудність ВАКС як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду. Водночас ця норма не поширюється на кримінальні провадження, досудове розслідування у яких здійснює або здійснювало Національне антикорупційне бюро та закінчили прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Круглий стіл. Фінансовий аудит місцевих бюджетів
Кожен марнотрат є ворогом суспільства, а будь яка ощадлива людина — благодійником», — казав видатний шотландський економіст Адам Сміт. Зміцнення державної бюджетної дисципліни країни не можливо без системи контролю, яка повинна не тільки карати, а й сприяти ефективному використанню коштів. Таким органом контролю в Україні виступає Державна аудиторська служба. За її ініціативою 18 вересня в Одесі був проведений круглий стіл, на якому для обговорення зустрілися представники держави та органів самоврядування. Захід відвідала і наша кореспондентка.
Дострокові вибори. Депутати не готові звільняти місця
В ході засідання сесії міської ради була здійснена спроба включити до порядку денного проект звернення депутатів до президента Володимира Зеленського з вимогою оголосити в Одесі дострокові місцеві вибори. З такою ініціативою виступив депутат Володимир Корнієнко. Однак вона не отримала необхідної підтримки.
Фінансова допомога. 215 млн. грн. тепловикам
Депутати Одеської міськради проголосували за виділення коштів КП «Теплопостачання міста Одеси«. Рішення було прийняте 18 вересня в ході засідання сесії. Всього, нагадаємо, тепловики просили 315 мільйонів гривень, в тому числі 80 — на погашення заборгованості за газ, однак отримали 215 мільйонів. Проти цього рішення виступила депутат Ганна Позднякова, вона вимагала проведення міжнародного фінансового аудиту КП «ТГО». Однак мер Геннадій Труханов попросив її ЦИТАТА не «надувати бульбу». За словами віце-мера Павла Вугельмана аудит вже проводився і показав, що при існуючих тарифах КП «ТГО» приречене бути збитковим.
Ще ближчі до Африки. Дружні відносини Одеси з Маракешем та Момбаса
18 вересня депутати Одеської міської ради підтримали ряд проєктів, щодо міжнародної діяльності Одеси. Зокрема, це рішення про підписання договору про побратимські відносини з містом Марракеш в Марокко, а також партнерського договору зі східно-африканськім містом Момбаса. За словами директора департаменту міжнародного співробітництва міськради Олександри Олейникової, візит одеської делегації в Марракеш запланований на грудень. Мер запросив всіх, «хто має час і бажання», бути присутнім на підписанні.
Педро Санчес: Нових парламентських виборів не уникнути
Позачергові парламентські вибори в Іспанії відбудуться 10 листопада. Про це заявив виконуючий обов’язки голови іспанського уряду Педро Санчес. Він поклав на опозиційні партії відповідальність за неможливість формування більшості в парламенті. Король Іспанії Філіп VI після зустрічей з лідерами партій вирішив не висувати кандидатів на посаду голови кабінету міністрів. «Жоден з кандидатів не володіє необхідною підтримкою парламентаріїв» — йдеться в повідомленні канцелярії монарха. Майбутні вибори стануть четвертими за останні 4 роки. На парламентських виборах в кінці квітня найбільше голосів набрала Іспанська соціалістична робоча партія, проте вона не отримала більшість мандатів в парламенті.
Вибори в Ізраїлі. В очікуванні офіційних підсумків
За повідомленнями в ізраїльських ЗМІ, підраховані 90% голосів на виборах 17 вересня. Партія Лікуд ізраїльського прем’єр-міністра може отримати 31-33 зі 120 місць в парламенті. Партія «Синьо-білих» на чолі з Бенні Ганцем — 32-34 мандати. Таким чином ні в однієї з політсил немає 61 (шістдесяти одного) мандата для формування парламентської більшості. Далі йде «Загальний список» з 12-тьма місцями. Ультра-релігійна партія ШАС і національно-патріотична «Наш дім Ізраїль» Авігдора Лібермана отримують по дев’ять місць кожна. Таким чином, правий блок має в цілому 56 місць, лівоцентристський — 55, ще дев’ять у Лібермана. Відзначається, що більшість голосів вже підраховано, але через підвищену увагу до виборів ЦВК проводить перерахунки, щоб оприлюднити точні результати.