Верховна Рада підтримала закон про мову

278 нардепів Верховної Ради проголосували за закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який почали розглядати ще 28 лютого. Прийнятий у другому читанні законопроект №5670-д передбачає функціонування в Україні української мови як єдиної державної. Відповідно до документа, в який нардепи впродовж розгляду внесли понад 2 тисячі правок, українська мова в Україні — єдина державна. Володіти нею мають всі громадяни України. За публічну образу української мови вводиться кримінальна відповідальність — позбавлення волі до трьох років, як за публічну наругу над прапором, гербом або гімном України. Медична допомога, обслуговування у транспорті і в громадських закладах повинні бути українською. Комп’ютерні програми будуть мати інтерфейс державною мовою і/або англійською мовою або мовами Євросоюзу. На телебаченні, в інтернеті і друкованих ЗМІ, в театральних виставах і при дубляжі кінофільмів також будуть використовувати українську. Законопроект, зокрема, передбачає, що серед чиновників українською вільно повинні говорити президент, голова парламенту і його заступники, прем’єр-міністр і віце-прем’єри, голови міністерств і всіх державних установ, депутати, держслужбовці, посадові особи органів місцевої влади, судді і адвокати, викладачі та медпрацівники. У залі парламенту під час голосування були присутні патріарх Філарет і третій президент України Віктор Ющенко. Усім складом за закон проголосувала «Радикальна партія» Ляшка, 84 депутати із «Самопомочі», 82 – з «Народного фронту», 80 – з «Батьківщини», 79 – з БПП, 61 – позафракційних, 37 – з «Волі народу» і 17 – з «Відродження». «Опозиційний блок – За життя» усім складом не підтримав ухвалення закону. Прийняття законопроекту учасники акції під стінами Верховної ради  прийняли схвальними вигуками. Потім пролунав Гімн України.

Плануються зміни у правилах скидання стічних вод

25 квітня виконавчий комітет Одеської міськради мав утвердити проект  про внесення змін до правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення, але за пропозицією мера міста Геннадія Труханова, члени комітету погодилися відкласти розгляд цього питання.

Регіональний семінар: використанння технологій для порятунку людей

Науково-технічний прогрес відкрив людству багато можливостей, але  насамперед це зв’язок. Проте разом із впровадженням новітніх технологій у світі з’являються нові загрози:  ядерні катастрофи, аварії, вибухи. У таких ситуаціях суспільство має докласти максимум зусиль для порятунку життя людей. Саме цій темі присвячений семінар, який проводить Міжнародний союз електрозв’язку спільно з Одеською національною академією зв’язку ім. Попова. Деталі — далі в сюжеті.

Як бокс впливає на життя

Переможцям значущих боксерських поєдинків гарантована світова слава і успіх, про які вже з дитинства мріють юні спротсмени. На зміну таким легендам, як Флойд Майвезер і Майк Тайсон вже приходять нові і молоді чемпіони. А українська школа боксу — одна з кращих в світі, про що свідчать великі бійці, такі як  легендарні брати Клички, Олександр Усик, Василь Ломаченко і багато інших. Чи продовжуються сьогодні ці традиції? Як одесити тренуються і ставляться до боксу, про це ми зараз дізнаємось.

Комментарии закрыты