Ядерна угода: Іран вилучає ряд зобов’язань

Іран призупинить виконання деяких зобов’язань в рамках так званої ядерної угоди, говориться в повідомленні президента Ірану, Хасана Рухані. Йдеться про два пункти договору «Спільного Всеохоплюючого Плану Дій», що стосуються зупинки на 60 діб продажів урану і важкої води. Відповідне повідомлення Тегеран направив послам Росії, Франції, Німеччини, Великобританії та Китаю. Рішення про припинення виконання зобов’язань прийняла Вища Рада національної безпеки Ірану. Посилаючись на те, що рішення обумовлене виходом з ядерної угоди США і введенням Вашингтоном санкцій проти Ірану. За словами президента Хасана Рухані, у європейських країн є 60 днів на переговори. Він заявив, що країна припиняє на цей період продаж збагаченого урану і важкої води. У разі якщо до нових домовленостей прийти не вдасться, Іран може припинити модернізацію реактора в Араку, підкреслив іранський лідер.

Великобританія візьме участь у виборах до Європарламенту

Великобританія прийме участь у виборах до Європейського парламенту, які пройдуть на території Сполученого Королівства 23 травня, оскільки британські депутати не встигнуть ратифікувати угоду про умови Brexit. Про це заявив у вівторок глава секретаріату кабміну Девід Лідінгтон. Зазначимо, що Великобританія повинна була покинути Євросоюз 29 березня 2019 року. Однак депутати Палати громад тричі відхилили проект угоди про умови «брексіта», якого Тереза Мей досягла в ході переговорів з Брюсселем. За підсумками екстреного саміту ЄС, що відбувся 11 квітня, було вирішено відстрочити дату «брексіта» до 31 жовтня. Однак за словами Лідінгтона , британський уряд буде докладати зусилля, щоб відстрочка для Brexit була якомога коротшою.

Майкл Помпео з несподіваним візитом прибув до Іраку

Держсекретар США Майкл Помпео приїхав до Іраку і зустрівся з прем’єр-міністром країни Аділем Абду́лом-Махді аль-Мунтафікі, після скасування візиту до Німеччини. Він пояснив, що причиною його візиту в Багдад стало занепокоєння Сполучених Штатів про суверенітет цієї країни через зростання активності Ірану. «Я хотів поїхати в Багдад, щоб запевнити керівництво країни, що ми готові і надалі допомагати забезпечувати суверенність Іраку», — заявив Помпео. Також держсекретар розповів, що метою візиту є обговорення «незавершених угод, важливих для Іраку», зокрема «великі угоди в сфері енергетики», які, за його словами, можуть забезпечити незалежність Іраку від Ірану. Як пишуть американські ЗМІ, журналістам, які супроводжували Помпео,  не повідомляли про місце призначення до тих пір, поки літак глави Держдепу не вилетів до Багдада, а також не дозволяли давати повідомлення про його місцезнаходження до тих пір, поки його літак не вилетить з країни.

Ще один безвіз: угода зі співдружністю Домініка

Міністерство закордонних справ України затвердить проект угоди зі Співдружністю Домініки про взаємний безвізовий режим. Так, 8 травня уряд має уповноважив українського посла у Великобританії підписати угоду з представниками цієї держави. Положення угоди передбачає, що українці зможуть перебувати на території Домініки протягом терміну, що не перевищує 90 днів. На більший термін все ж доведеться оформляти спеціальний дозвіл. Нагадаємо, острів розташований на межі Карибського моря і Атлантичного океану.

Паспорти від РФ: уряд не визнає «фейкові» документи

Уряд України на своєму  засіданні визнав незаконними і недійсними паспорти, які видаються  Російською Федерацією громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Як заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, Кабмін звернеться до держав світу із закликом визнати недійсними подібні «фейкові» документи.

Пакет медичних послуг повинні затвердити у 2019 році

Верховна Рада восени 2019 повинна затвердити перший в історії України гарантований пакет медичних послуг. Про це заявила на засіданні уряду в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. За словами очільниці МОЗ, для того, щоб в 2020 році запрацювала програма медичних гарантій, необхідно, щоб восени 2019 всі установи спеціалізованої допомоги підписали договори з Національною службою здоров’я.

День пам’яті і примирення відзначили в Одесі

Сьогодні, 8 травня в Україні і по всій Європі відзначається День пам’яті і примирення на честь всіх жертв Другої світової війни. В Одесі відзначення пам’ятної дати розпочалося зі спільної молитви всіх конфесій, що представлені у нашому місті, і покладання квітів до Пам’ятника невідомому матросу.

Комментарии закрыты