Україні не вигідно продовжувати транзитний контракт — Коболєв

Україні не вигідно продовжувати існуючий транзитний газовий контракт з Росією. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв під час Українського газового форуму, передає РБК-Україна. Нагадаємо, напередодні міністр енергетики Росії Олександр Новак повідомив, що Росія пропонує Україні продовжити контракт на транзит газу на один рік. Натомість Коболєв нагадав — стороною підписання транзитного контракту після 1 січня 2020 року буде компанія «Магістральні газопроводи України», до якої за процедурою анбандлінгу буде передана газотранспортна система України. «Мені важко уявити, навіщо новій компанії і навіщо українській стороні може бути цікаво продовження старого контракту. Давайте домовлятися між «Газпромом» і новим оператором, які будуть обсяги, які будуть терміни», — скзав  він. Додавши, що важливо зберегти тристоронній формат перемовин Україна-ЄС-Росія, який довів ефективність ще у 2014 році.

Тетяна Чорновол звинуватила ДБР у небажанні відкривати справу проти Андрія Портнова

Колишня нардепка Тетяна Чорновол звинуватила очільника ДБР і саме  відомство у не бажанні відкрити справу  проти ексзаступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова попри те, що суд зобов’язав орган це зробити. Чорновол зазначила, що ще «в серпні-вересні» вона подавала в бюро три заяви про можливе скоєння правопорушень Портновим.   У відповідь Роман Труба зазначив, що рішення суду справді надходило до ДБР, втім є питання про «механізм його виконання». Тож Бюро звернулося до суду за роз’ясненнями і наразі чекає їх.

Розслідування вбивства Кирила Тлялова на завершальному етапі — Труба

Розслідування вбивства 5-річного Кирила Тлялова у Переяслав-Хмельницькому знаходиться на завершальному етапі. Про це заявив керівник Державного бюро розслідування Роман Труба. Він зауважив, що наразі у відомстві очікують на результати останніх експертиз, але події дня смерті хлопчика відтворені слідчими похвилинно. Також Труба розповів, що ДБР розслідує можливість причетності місцевої поліції до приховування знаряддя злочину, а також дії медиків, які не змогли врятувати життя хлопчика.

Чи потрібне держзамовлення у вишах?

Освіта  — за гроші. «Держзамовлення у вишах скасовується». Про це заявила міністерка освіти та науки Ганна Новосад. Наразі готуються законопроекти про відповідні зміни до законів про вищу освіту, про державне замовлення, до низки інших законодавчих актів та до бюджетного кодексу. Що думають з цього  приводу одесити і чи таки необхідно скасовувати державне замовлення у вишах? — запитувала моя колега
Розробники літій-іонних батарей стали лауреатами Нобелівської премії з хімії

Американець Джон Гуденаф, англієць М. Станлі Уіттінгем і японець Акіра Йосіно стали цьогорічними лауреатами Нобелівської премії з хімії.  Вони отримали нагороду за розробку літій-іонних батарей. Джон Гуденоф запропонував кобальтит літію в якості катода в літій-іонному акумуляторі. М. Стенлі Уіттінгем отримав премію за дослідження, які поклали початок розробці літій-іонних акумуляторів, котрі зараз можна знайти в кожному ноутбуці. Акіра Йосіно — японський вчений-хімік, винайшов літій-іонний акумулятор.

Комментарии закрыты