Росія пропонує подовжити контракт на транзит газу на рік

Росія пропонує Україні подовжити контракт на транзит газу на один рік з можливістю перегляду технічних параметрів. Про це сказав міністр енергетики Росії Олександр Новак. «З точки зору нормативної бази, можна взяти старий контракт і продовжити його на якийсь час, як сказав Президент, до одного року можна продовжити», — заявив Новак. Він додав, що ціна на транзит газу через територію України має бути конкурентною в порівнянні з цінами на транзит за іншими маршрутами. А саме українська газотранспортна інфраструктура має конкурувати з іншими, забезпечувати рівні конкурентні ціни на прокачку газу через цю інфраструктуру. Нагадаємо, в кінці 2019 року спливає термін контракту на транзит російського газу через українську ГТС. З приводу його подовження тривають тристоронні переговори Єврокомісія-Україна-Росія, останній раунд яких відбувся в Брюсселі 19 вересня.

За дослідженням 73% українців проти продажу землі

73% українців виступають проти запровадження продажу землі сільськогосподарського призначення. Про це свідчать дані дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», яке проводилось з 28 вересня по 1 жовтня. При цьому 19% респондентів підтримують запровадження продажу землі, 8% — не визначилися. «Відносно вищий рівень підтримки старту ринку землі — серед молодших та заможніших респондентів, власників паю, які його самостійно обробляють. Але навіть у названих категоріях кількість противників цієї ініціативи становить не менше 60%», — зазначають соціологи. Окрім того, 81% опитаних виступають проти продажу землі іноземцям, такий крок підтримують 13%. 74% вважають, що рішення про запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні повинне прийматися на всеукраїнському референдумі. 17% – мають протилежну думку.

В Україні вже майже 20 років діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Заборона була введена в 2001 році з прийняттям Земельного кодексу. У планах влади — запровадити нові правила гри на земельному ринку. Проте така ініціатива вже викликала досить великий резонанс серед громадськості. А 7 жовтня депутати Одеської облради звернулися до Президента з проханням не допустити скасування мораторію. Що думають з цього приводу одесити — запитувала наша кореспондентка.

Вирішується доля Українського театру

П’ятий Апеляційний суд Одеської області за позовом пожежних прийняв рішення про закриття Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василька. Про це йдеться в зверненні колективу театру до одеситів. Причина — установа не встигла в обумовлений термін купити прилади пожежної безпеки. Така неоднозначна новина сколихнула життя Південної Пальміри.

Комментарии закрыты