8-го квітня в Одесі відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування. Підчас засідання народні депутати відвідали ряд медичних закладів міста, у тому числі міську клінічну лікарню №1. Лікарня на сьогодні є опорною і продовжує надавати ургентну допомогу населенню. Паралельно з 2016-го року в медзакладі проводиться поетапний капітальний ремонт. Голова Комітету Михайло Радуцький відзначив зміни, які відбулися в Єврейській лікарні, підкресливши, що створені умови і потужності медзакладу можуть стати підставою для розвитку в Одесі трансплантології.
Члени Комітету Верховної Ради разом з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гриневецьким, головою Одеської державної районної адміністрації Юрієм Круком, Одеським міським головою Геннадієм Трухановим також відвідали Одеський обласний центр нефрології та діалізу, де зустрілися з керівництвом, персоналом і пацієнтами Центру, в яких було багато питань щодо роботи медзакладу.
Ще одним місцем відвідання стала Одеська клінічна лікарня на залізничному транспорті, підвідомчий медичний заклад, який досі не почав приймати ковідних хворих у заявленому числі через бюрократичні перепони.
Підчас круглого столу, у якому, крім членів Комітету з питань охорони здоров’я, взяли участь й інші народні депутати, керівники МОЗ, міста і області, Нацполіції і Держпродпотребслужби, керівники профільних департаментів і медзакладів міста, були порушені проблемні питання. Виступаючи перед присутніми, мер Одеси Геннадій Труханов відзначив проблеми з поставками кисню в медзаклади міста, а також катастрофічний брак медперсоналу.
За результатами роботи виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації в Одесі внесені наступні пропозиції: по-перше, Одеській обласній державній адміністрації проаналізувати використання наявного ліжкового фонду; по-друге, «Укрзалізниці» забезпечити розгортання у повному обсязі запланованого ліжкового фонду та у десятиденний строк доповісти Комітету; по-третє, звернутись до ОДА с проханням створити робочу групу за участю народних депутатів від Одеської області для опрацювання питання належної роботи центру нефрології та діалізу і організації допомоги хворим методом трансплантації. А Головному управлінню Нацполіції рекомендували посилити контроль за дотриманням на території Одещини встановлених карантином обмежувальних заходів.

 

Комментарии закрыты