Усі країни  Північноатлантичного альянсу засуджують дії Росії в Чорному морі. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в ході свого візиту до Одеси.  Він підкреслив, що альянс підтримує Україну та надає допомогу як в практичному сенсі так і на рівні політичному.  Зокрема це запрошення українських моряків проходити практичну підготовку на військових кораблях країн НАТО.

Єнс Столтенберг, Генеральний секретар НАТО
Ми маємо комплексний пакет допомоги для України, ми маємо інструмент річних національних програм і ми маємо також комісію Україна — НАТО і це три формати, в яких відбувається наша взаємодія . Зараз  ми маємо на меті скоординувати ці три формати для того. щоб краще сфокусуватися на приорітизації нашої роботи і вести її в більш скоординований і впорядкований спосіб.

Росія повинна вивести  збройні сили зі Сходу  та припинити дестабілізацію України, запевнив Столтенберг, коментуючи розведення сил у Золотому. Також він наголосив на тому, що Росія  має  чітку відповідальність виконувати Мінські домовленості.

Єнс Столтенберг,  Генеральний секретар НАТО
Ми бачили певний прогрес, який було досягнуто в станиці Луганській, і хотіли б, щоб цей приклад наслідувався і далі. Але як ви знаєте, дуже багато треба зробити, оскільки режим припинення вогню порушується. Спостерігачам з  ОБСЄ не надається безперешкодний доступ до всієї території, яку вони мають контролювати, і також ми маємо випадки нападів на безпілотні засоби, які здійснюють спостереження     

Якщо говорити про українську сторону, то вибір зроблений — бути членом НАТО. Про це під час брифінгу заявив віце-прем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.  

Дмитро Кулеба, віце-прем’єр-міністр України
Ми встановили для себе амбітну ціль за 5 років досягнути  відповідності принципам та критеріям членства в нато.  Це не лише бажання уряду, якщо ви подивитись на останні опитування суспільної думки в Україні, то побачите, що підтримка членства України в НАТО послідовно зростає середж українців

Додамо, що візит Єнса Столтенберга та представників країн альянсу до України розпочався 30 жовтня з нашого міста. У цей День Генсекретар також відвідав Одеську морську академію. А за день до цього в Одеський порт зайшли з дружнім візитом чотири кораблі НАТО, які будуть знаходитися у місті впродовж тижня.

Комментарии закрыты