Одеса — місто з колосальною історією, яке ще до недавнього часу просто страждало від неуважного ставлення влади. І, нажаль, саме Воронцовську колонаду, частину палацового комплексу, роками ігнорували, а вся так звана «реставрація» обмежувалася лише спробами, що не увінчувалися успіхом. Зараз, проходячи повз Колонаду жителі міста можуть здивуватися її вигляду, однак за найбільш масштабним проектом реставрації криється дуже кропітка робота будівельників, археологів і реставраторів, які буквально по крихітках збирають великий пам’ятник. На майданчику побували представники міської та обласної влади, щоб дізнатися якою в майбутньому ми зможемо побачити колонаду.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Насколько мы невнимательно и может быть даже, прошу прощения, по хамски относились к своей истории. К истории нашего города. К памятникам архитектуры нашего государственного значения. Вроде бы у нас есть памятники и они числятся в реестре, но внимания им должного не уделялось. Я думаю, все одесситы действительно любящие свой город, знающие историю, увидев нашу с вами передачу, репортаж узнают о том что тут, в Одессе началось совершенно новое отношение к городу и к его истории.

Марія Варна, кореспондент

Під час масштабних розкопок археологи заглибились більш ніж на півтора метра, очистивши від землі і пилу сходинки часів побудови Колонади. Таким чином, після реставрації пам’ятка відкриється перед одеситами у своєму первісному вигляді — 1834 року.

«Амфітеатр», сходинки в грецькому стилі, які знову відкрили світу під час реставрації, здивують не тільки гостей, а й навіть корінних одеситів, котрі здавалося б знають все про місто. Поруч зі звичними погляду колонами тепер також видно територію колишнього саду графа Воронцова. За рахунок того, що цю частину в 20 столітті просто засипали — її все ще можна відновити.

Анатолій Ізотов, кер. групи УД НІПІ «Укр НДІ Проектреставрація»

В итоге, от исторического, уровень в пределах сада например…он поднялся от облицовки на 1,46 метра, а по факту — 2 метра от исторической его поверхности. Вот это та глубина до которой мы дошли, вручную раскрывая слой за слоем дабы не повредить эти составляющие. Не трактором, то есть трактором…он снял только асфальт чуть-чуть, потому что его руками бить тяжело. А всё остальное щеточками.

Також, в частині бельведера знайшли залишки плит з єврейського кладовища, фрагменти техніки часів 2 світової війни і частини Орловського кадетського корпусу, який зруйнували в 1941 році. Однак, все перераховане — мала частина того, що ще криється під землею.

Те, що сьогодні відбувається на реставраційної майданчику, не відноситься до звичайного благоустрою, фарбування стін і лише видимого приведення в порядок. Тут кожен день борються за життя знаменитої спадщини графа Воронцова, яка, якби роботи не почалися, могла бути навіть назавжди втраченою.

Реставратори не будуть залишати площадку до кінця абсолютно всіх робіт. На майданчику постійно з’являється щось нове, піднімаються архіви, фотографії та спогади — кожен, хто причетний до реставрації Воронцовської колонади, по-своєму залишиться в історії нашого міста.

Идем, мы подходим вот сюда, эта часть…сейчас будут ребята турбинкой такой частями срезать. И потом помаленьку это всё будет отбиваться, таким образом. Вот видите, таким образом мы будем её очищать.

Воронцовський комплекс на сьогоднішній день — наймасштабніший об’єкт цілісної реконструкції. Одеса — перше місто в незалежній Україні, яке проводить такі роботи і показує, наскільки любить свою історію. Поки що, точні дати закінчення робіт назвати складно, проте, приблизно протягом року, одесити вже повинні милуватися пам’ятником.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Мы до конца ещё с теми кто ведут раскопки не определили всю полноту этого ансамбля, каким бы мы его видели. Если мы говори об Орловском корпусе, который был здесь и мы знаем где он был, знаем что буквально 15 сантиметров копнуть и мы натыкаемся на фундамент Орловского корпуса. У нас большой план, выделены первые деньги одесского городского совета — 26 миллионов.

Завдяки зусиллям міської влади в карту туристичних маршрутів міста вписуються все нові і нові, раніше забуті і занедбані, а тепер розквітаючі пам’ятники. Роботи з реставрації Воронцовської колонади — це новий імпульс для всього міста, завдяки якому люди, котрі дійсно люблять місто, будуть дбати про нього і берегти його історію і неповторність.

Комментарии закрыты