З нагоди 35 річчя з дня заснування — фахівці Одеської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України підготували виставку відреставрованих музейних предметів «Врятовані для нащадків».  Експозиція розгорнута у виставкових залах Одеського муніципального музею особистих колекцій імені Блещунова до 15 серпня. Подробиці – в сюжеті

35 років тому український науково-дослідний реставраційний центр упорядкував три філії на різні регіони країни: в Харкові, Львові і в Одесі. За роки існування фахівцями одеської філії повернуто до життя тисячі раритетів, які є окрасою провідних музеїв півдня України. На виставці «Врятовані для нащадків», яка розгорнута у виставкових залах Дома Блещунова, представлено понад сорок унікальних творів мистецтва з восьми музейних закладів Південного регіону України.

Світлана Остапова, директор музею Блещунова

Серед тих експонатів, які представлені на виставці, ми бачимо портрет «Старого служаки» з одеського історико-краєзнавчого музею номер 1. це перша відреставрована робота. Багато було відреставровано для цього музею. Саме перед відкриттям музею після довготривалої реставрації.

Безперечну увагу відвідувачів привертає відреставрований в 2017 році живописний твір Т.Н. Яблонської «Гуцульська пара» з Одеського художнього музею . Протягом 9 місяців повертав до життя цей твір художник-реставратор станкового живопису , завідуючий науково-дослідницьким реставраційним відділом філії Центру Ілля Поляков. На рахунку майстра понад сто відреставрованих полотен.

 Ілля Поляков, художник-реставратор станкового живопису

Виставка цікава тим, що на ній представлені роботи по всім 6 напрямкам, які проводить центр. Це реставрація темперного живопису, іконопис, реставрація станкового живопису, олійного, реставрація графічних творів, а також меблів, тканин, кераміки та порцеляну. Експонати виставки супроводжувають текстові та фотоілюстративні матеріали: про етапи проведення консерваційно-реставраційних заходів та результати наукових досліджень.

Світлана Остапова, директор музею Блещунова

Виставка дає можливість подивитись, які кваліфіковані кадри працюють на Одещині. Художник-реставратор – це особлива категорія фахівців своєї справи, завдяки яким можна насолоджуватися унікальними творами мистецтва.

 Ілля Поляков, художник-реставратор станкового живопису

Саме до фахівців Одеської філії, які зберігають, досліджують, консервують та реставрують музейні предмети півдня України, звернулась генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України Світлана Стрєльнікова.

Світлана Стрєльнікова, директор ННДРЦ України

ми пройшли дуже складний, гарний шлях . на сьогодні можемо з гордістю говорити про наші напрацювання, здобутки, які є і будуть в нашій державі.мені приємно, що прийшли колеги, що колись працювали, колеги з інших музеїв

Музеї України зберігають безцінні скарби світового значення, які потребують гідної уваги, піклування  і кваліфікованої реставрації. На сьогодні жоден музейний заклад не може працювати без реставратора, тому що потрібно давати друге життя експонатам. Слава та хвала майстрам, що рятують унікальні твори мистецтва для нащадків!

 

 

 

 

Комментарии закрыты