Художник,один із засновників футуризму, лідер літературно-художнього авангарду початку 20 століття, учитель Володимира Маяковського та видавець Веліміра Хлєбнікова — Давид Давидович Бурлюк тісно пов’язаний з Одесою. Він тут навчався в художньому училищі  , приймав активну участь у виставках «Товариства південно-руських художників.  Останній раз він був в Одесі в січні 1914 року. Другу гастроль в 21 столітті великому Бурлюку організувли відомі колекціонери Євген ДеменОк та Леонід ВолошУн в музеї сучасного мистецтва Одеси.

Постать Давида Бурлюка неймовірно масштабна та цікава. Він зумів добитися великого успіху як художник в трьох країнах світу-Росії, Японії та Америці. Хоча його пам’ятають та шанують не тільки там. В Одесі уроженець харьківської губерніі Давид Бурлюк навчався в художньому училищі та приймав активну учать в культурному житті нашого міста.  В Одесу він приїздив на виступи молодих талановитих поетів  в компаніїї Володимира Маяковського та Василя Каменського. В нашому місті на будинку, де жив Давид Бурлюк, стараннями колекціонера, дослідника його творчості Євгена Деменка встановлена памятна дошка. І ось сьогодні Євген Деменок та сімя рівненських колекціонерів Волошун  організували в Музеї сучасного мистецтва Одеси другу гастроль Давида Бурлюка.

 Євген Деменок, колекціонер, літератор (м. Одеса)

 Бурлюка у нас не показывали, таких выставок в Одессе не было. последний салон 11 года там было много работ Бурлюков всех и мамы. Но персональной выставки. Это первая такая выставка Бурлюка

На виставці представлено більш 50 робіт художника періоду 40-50 років, малюнки, портети Бурлюка та його друзів. Прикаршають експозицію рідкісні картини початку століття.

 Євген Деменок, колекціонер, літератор (м. Одеса)

 Здесь 6 работ из моей коллекции, вернее 10. 4 портрета карандашом 5 работ маслом и одна акварель ранняя.,

На самом деле Бурлюк біл плодовитім. Написал 20 тисяч работ за свою жизнь. Самій плодовитій біл американский. Все работі российского периода. Сам бурлюк пітался их віменять. Ранние работи находятся в музеях их тяжело привезти..

Те, що можуть дозволити собі колекціонери, це американський період Бурлюка, їх дуже багато. Тому на виставці в музеї в основному  роботи, привезені раніше з Америки. Левова частка експозиціі- це колекція рівненського колекціонера Леоніда Волошуна.  Леонід зізнався, що не так давно зацікавився творчістю Давида Бурлюка. А почалось все з Маяковського.

Леонід Волошун, колекціонер (м. Рівне)

 наверное, потому что я маяковскогоизучал в институте. Я преподаватель. Так получилось что виплил Бурлюк. Начал глубже вникать. Он имел огромное влияние на формирование личности Маяковского.Футурист и художник. Неплохой художник

На виставці також  експонуються архівні матеріали, які ілюструють яскраву біографію Давида Бурлюка. На стінах можна побачити фрази з газет тих часів та невелички вірші Бурлюка. В одній із  зал музею чути голос Маяковського та Бурлюка та демонструється документальний фільм, присвячений художнику.

 Леонід Волошун, колекціонер (м. Рівне)

  я думаю. Что Бурлюк біл бі рад. Здесь работи все шедевральніе. Бурлюк біл експрессивним мог рисовать одним мазком.здесь все работи стоят того, чтобі експонироваться.в украине не біло такой віставки, чтоб ви понимали.

Колекціонери Деменок та Волошун видали до 135 річниці від дня народженя Давида Бурлюка та 70-ліття його смерті великий каталог. До нього увійшли всі роботи майстра, які  зараз є на території України. Зануритися в епоху Бурлюка можна в музеї сучасного мистецтва Одеси до 30 травня.

Комментарии закрыты