Последние события политической арены на территории Украины активно обсуждаются во всем мире, в частности в Российской Федерации. Мнение эксперта, известного российского политолога, доктора исторических наук Елены Галкиной сегодня прозвучало в Одесском медиа кризиском центре. На скайп-брифинге присутсвовали и наши корреспонденты.

 Останні кадрові зміни в Україні активно висвітлюються пропагандистською машиною Кремля. Та й відносно незалежними ЗМІ також. Хоча, наголошує московський політолог Олена Галкіна., незалежних ЗМІ в Росії немає: будь-які засоби масової інформації вимушені конкретні завдання, але знаходяться на різних повідках, тому відповідно виконують різні завдання. Останні події в Україні, на думку політолога, знаменували собою такий собі рубіж у цій пропаганді.

Елена Галкина, политолог (г. Москва)

Интерестно, что тот период, когда активно шла фаза противостояния Порошенко с Коломойским. Его отставка, и последующий период – то, что происходит сейчас, создали некий люфт в российской пропаганде, который можно назвать одним з видов разрядки.

 Тобто якщо ще кілька тижнів тому по всім російським телеканалам вживалось слово «хунта», кількість сюжетів про ЛНР і ДНР зашкалювала, то зараз центр пропаганди змістився. По-перше, Україна уже не займає 24 години на добу ефірного часу, це помітно – підкреслює політолог. І акцентує: тоді як мінські домовленості не вплинули на пропогаду в Російській Федерації, то відставка Коломойського її змінила.

 Елена Галкина, политолог (г. Москва)

Сейчас Украина – это уже не первый сюжет, естествено второй, третий, в новостном потоке. Украина не первуй сюжет в воскресном вечере с Соловьевым, програма это – есть главный оружеем в информационной части гибридной войны. События в Украине освящаються не с точки зрения Новороссии, ДНР и ЛНР, а как события в неком соседнем государстве, внутренне.

Таку відстороненність у висвітленні українських подій московський політолог пояснює відставкою особи Ігоря Коломийського. На її думку, «у країн, що переживають демократичний транзит, є спільні тенденції». І в Україні йде боротьба — причому, на одній стороні стара бюрократія, а революція не закінчена. «У Дніпропетровську виник такий собі альтернативний центр революційного населення — фактично паралельне держава — навіть зі своїми Збройними силами». Однак, такі центри і це показують події новітньої історії можуть призвести «до розпаду держави». Тому  — наголошує політолог — за відставку Коломойського були і Захід, і Порошенко. А також і Кремль вбачаючи в дніпропетровській політсилі головних радикалів, що протистоять його імперській політиці.

Елена Галкина, политолог (г. Москва)

Вместе с уничтожением альтернативной центра сили убивается и революционная часть политикума. Убиваються в том случае, если они не будут допущени до електорального процесса. Если они не сформируют свой политический проект

У конкретному випадку повторюється історія як у Росії — олігархів хочуть відвести від політики тільки в сферу економіки, вказавши їхнє місце. Проте постать Коломийського вигідно виділяється.

Елена Галкина, политолог (г. Москва)

Это очень харизматическая личность, Такие личности востребованы как правило в революционном процессе. Зичностей харизматиков такого уровня в Украине нет. Плюс ко всему там есть команда, что важно. Там было очевидное желание завершить революцію, выполнить требования майдана

Якби Президент раніше включив дніпропетровську групу до політичного процессу, все було б інакше – акцентує політолог. Легалізація цієї структури необхідна була не на місцевому, а на центральному рівні.

Елена Галкина, политолог (г. Москва)

Вместо єтого ее предпочли убрать. Несмотря на то, что єта группа признается всеми и сторонниками Кремля, западніми експертами. И єта группа остановила продвижение РФ.именно они сорвали план Новороссии.

Московський політолог робить свій суб’єктивний висновок із ситуації з Коломойським і його командою: «Класичний хід нинішньої української влади — все повернути на круги своя з новими людьми».
Елена Галкина, политолог (г. Москва)

Возможно, очень похоже на то, что біл действительно подписан договор каких-то тайных соглашений, устных договореностей. И среди них эта о ставка была

 

Комментарии закрыты