Створення Тимчасової слідчої комісії  з розслідування  трагедії в Будинку профспілок є недоцільним. Про це 5 листопада заявили  активісти » Групи другого травня».  На їхню думку у ситуації відсутності реальної спроможності проводити розслідування така комісія  може стати лише трибуною для звинувачень політичних опонентів та інших спекуляцій на тяжкій та болючій темі. Окрім того, для цього відсутні правові механізми — кажуть, зараз немає діючого закону про ТСК.

Володимир Саркісян, член «Групи 2 травня»
Раніше прийнятий закон був визначений 2019 року неконституційним , а новий проект, що був проголосований народними депутатами 6 червня 2019 року , наразі не підписаний презмдентом і повернутиий до ВР . Тому на сьогодні немає правових механізмів, які б дозволяли членам ТСК збирати докази та встановлювати будь- які факти та обставини.

Депутати однаково будуть лобіювати інтереси певних осіб,  а отже незаангажованість у цій справі  неможлива, побоюються активісти.  Проте  не всі члени групи погоджуються  з позицією, що ТСК не потрібна.  На думку Владислава Сердюка, якщо комісія усе ж таки буде створена, то є шанс отримати відповіді  на питання, які досі турбують  суспільство.

Владислав Сердюк, член «Групи 2 травня»
Що це було?  Ось що було 2 травня 2014 року, думки різні, ну ви знаєте, що головне КП порушено за фактом масових заворушень, а може це було не масове заворушення , а може масове заворушення це додатковий склад злочину, а основний це повалення конституційного режиму або щосьб інше . Я вважаю, що на політичному рівні тск змогла бим дати відповідьна це питання

Створення комісії Сердюк вбачає можливим лише за трьох умов — до її складу  не входитимуть одесити, члени фракцій мають бути представлені в однаковій кількості, а також ця ТСК не повинна тиснути на досудове слідство, яке цього року м’яко кажучи  заглохло.

Владислав Сердюк, член «Групи 2 травня»
У поточному році ні прокуратора, ні поліція, не СБУ, жодні з правоохоронніх оргні вже зробило публічного звіту про хід розслідувань кримінальних, справ, які стосуються 2 травня.

Білі плями у справі другого травня   опісля п’яти років з моменту трагедії залишаються, а кримінальні провадження тривають. Більше того слідство так і не встановило імена організаторів та замовників заворушень.

Комментарии закрыты