Уродженець Тбілісі, але давно вже одеський художник Емзарі Кікнавелідзе відкрив персональну виставку живопису в галереї » В Садах Перемоги». Автор  подарував глядачам чудову можливість зазирнути в теплі затишні оселі, де мешкають доброзичливі персонажі.  Стати свідками тих  яскравих казкових подій, що нафантазувала уява митця.  Живописний світ Емзарі Кікнавелідзе відкрила для себе і наша знімальна група.

 Вже котрий рік поспіль на початку зими одеський художник з грузинським корінням Емзарі Кікнавелідзе збирає друзів в галереї в Садах Перемоги. Його живописні роботи — це завжди можливість доторкнутися до краси, тепла, затишку.

 Олена Вітухіна, директор галереї «В Садах Перемоги»

0.20 -32 каждый       раз это что-то новое, интересное, позитивное. Просто праздник. Потому делаем под новый год его выставку  на всех картинах люди,сразу представляєш их отношения. Люди всегда наполненость живописная

Починав Емзарі свою професійну освіту в Тбіліському художньому училищі імені Тоїдзе як скульптор А після закінчення архітектурного інституту в тому ж Тбілісі затвердився в рішенні бути живописцем.  На батьківщині Емзарі  активно брав участь у виставках. Але в 1996-м-році художник переїхав до Одеси. Де чудовим чином його творчість вписалась в культурний простір нашого міста.

 Ірина Тимохова, мистецтвознавець

Поміняв страну, он не убрали з свого искусства то, что біло для него ценно. Єто его детство, защищенность, добротой, любов’ю. в его картинах и грустится и весеоится обновременно. Иногда смех сквозь слези. Єтот мир очаровательній. 

Світ Емзарі насичений затишком та комфортом, добротою та любов’ю. В ньому старички-діти та діти-мудреці, закохані парочки та зачаровані красуні. Ефект старого живопису чи забутої фотографії вносить деяку ностальгійну нотку.

   Емзарі Кікнавелідзе, художник

єто независит какие там персонажи. Я через єтих персонажей пітаюсь вести беседу с людьми с которіми незнаком.  Словами очень сложно віразить свои мисли а через живопись получается хорошо. Єто мой язік есть что-то от Пиросмани, єтот наив, что питаюсь передать в картинах. Но чистіх грузинсктх понятий. Старий Тбилиси такого небіло никогда.

Звісно на творчість Емзарі вплинула багатонаціональна Одеса. На його картинах з’явились єврейський колорит та морські мотиви. Художник відтворив свій власний світ на полотнах і передав незвичайне бачення природи речей та явищ своїм синам. Старший Саба також став художником.

 Саба, син Емзарі

 самого детства Мотрю на его картині. Єто потпитало меня. Тоже стал художником Говорять, что похоже. На менших форматах, но тематика такая же. Человеческие взаимоотношения. Но чуть по- менше. По -скромнее

На виставці представлено близько 40 робіт, переважно створених цього року. Всі вони пронизані ліричним романтизмом, незвичайною стилістикою і жанровою спрямованістю.

 Людмила, відвідувачка вернісажу

 Картині настолько передающие внутренне содержание художника, у котрого детство не закончилось. Которій чувствует людей, матеріал души и передает єто все на холст.

 Надія, відвідувачка вернісажу

 за теплой гаммой гармоничной живописью скрівается теплая большая душа художника.

Комфорт начебто старомодних типажів, ситуацій і предметів, поданих художником в ненав’язливій манері, заворожує глядача. І вже складно розлучитися з цим відчуттям. Щасливим володарем частинки чарівного світу Емзарі Кікнавелидзе можете стати і ви, відвідавши виставку в галереї Садів Перемоги протягом місяця. А більше дізнатися про художника можна в черговому випуску програми Культурна палітра.

Комментарии закрыты