Одеська національна академія харчових технологій шанує 10 квітня — День звільнення Одеси від фашистських загарбників — як найважливішу віху і в історії міста, і у своїй власній історії.

Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ, д.т.н., проф.
Историю нельзя переписать, невозможно изменить. Ее можно только глубже знать и больше уважать. Потому что историю писали конкретные люди, писали своей кровью, своей жизнью. Это защитники нашего славного города, жители во время оккупации, воины во время освобождения. За это все мы им очень благодарны. И в числе воевавших и, к сожалению, погибших есть и сотрудники нашей академии, аспиранты, студенты.

Війна пройшла через академію в буквальному сенсі, навіть усю будівлю головного корпусу на Канатній,112 прорізав ворожий снаряд, але не розірвався, бо застряг в підвальному машинному відділенні. 10-е квітня в ОНАХТ завжди починається з покладання квітів до пам’ятника воїнам-визволителям біля академії, який вдячні нащАдки звели своїм героїчним попередникам. Війна пройшла через серця тих, хто навчає студентів сьогодні.

Олена КАНАНИХІНА, проректор з наук.-пед. та виховної роботи ОНАХТ
Зараз, коли почались урочистості, я згадала про нашу співробітницю. Вона говорила, що коли її питали, який самий знаменний день в її житті, то вона не згадувала ні день народження, ні весілля, навіть ні народження дітей. Вона згадувала день визволення Одеси.

Святкування дня визволення рідного міста в Одеській національній академії харчових технологій фактично проходило протягом тижня з 3 квітня. Академія прийняла участь у велораллі «100 кілометрів Поясом Слави», приуроченому до дня визволення Одеси від фашистських загарбників. Потім в ОНАХТ відбулась студентська конференція, присвячена Одесі героїчній.

Анатолій СОЛОВЕЙ, доцент каф. соціології, філософії і права ОНАХТ
У студентов это всегда вызывает большой интерес, они сами готовят интересные доклады, находят интересные факты истории нашего города. И знакомят своих коллег с этим страничками нашей истории.

Також в академії у цей час пройшли присвячені до урочистого дня спортивна естафета «907 метрів», адже саме 907 днів була окупована Одеса фашистами, й футбольний турнір «Від світанку до заходу», який вже став загальноміським й збирає багато різних команд міста. А саме 10 квітня у залі ОНАХТ відбулося урочисте зібрання, присвячене 74-й річниці визволення рідного міста від фашистських загарбників, на якому студенти і викладачі вітали своїх ветеранів. А їх більше двохсот!

Георгій АНГЕЛОВ, завідувач каф. соціології, філософії і права ОНАХТ
Зная досконально корни, их потенциальные возможности, — это вселяет, особенно в молодежь, ту уверенность, без которой очень трудно прожить. 

Комментарии закрыты