В Музеї сучасного мистецтва Одеси відбулися одразу чотири вернісажі. Персональна ювілейна виставка відомого одеського художника Євгена РахмАніна «В передчутті великого вибуху». Проекти молодих одеситів Катерини Репи «Чекін» і ФрансуАзи Оз та Богдана ПеревертунА Body&Soul . А також гості з Києва та їх «Теорія всього». Більше знають наші кореспонденти.
Музей сучасного мистецтва Одеси зібрав поціновувачів художньої натури одразу на декілька цікавих і, здавалось би на перший погляд, непов’язаних між собою проектів. Але, як зауважив директор музею Семен Кантор, завжди можна знайти дещо спільне.
Семен Кантор, директор музею сучасного мистецтва Одеси
творчество Рахманина наблюденияэкспресии человеческой жизни.2- Богдан перевертун-глубоко думающий художник- и третья фамилия мало известная оде зрителю-Юрий СивирИн. Киевкий молодой художник, к которомуц можнг отнести все, что было сказано о перевертуне.
На першому поверсі музею розгорнулась персональна виставка відомого одеського живописця Євгена Рахманіна. Це і абстракція, і фігуратив, і натюрморт, і яскраві фарби, і неочикувані рішення. Експозиція має назву «В передчутті великого вибуху». Який вибух відчуває художник?
Євген Рахманін, художник
это в ожидании того взрыва духовного. Все сейчас зханижено, заметериализовано, замеркальтинено, что хочется класности духовной. Я считаю, что духовность приведет к взрыву и большому рассвету, потому что бз духовности все погибнет
Виставка приурочена до ювілею автора. Це найповніша на сьогоднішній день його ретроспектива де можна зустріти і нові, і ранні твори, надані автором, з фонду Музею сучасного мистецтва Одеси , а також з приватних колекцій.
Євген Голубовський, журналіст, культурологженя всю свою жизнь был эмоциональным художником. Все что он делает, это всегда взрыв.он пишет не головой, а печенью, сердцем. Он человек импульсивный. Из всех одесских художников меньше всех был подвержен догматической схеме. Он выплескивал чувства, ощущения
У музейній прибудові, де розташований виставковий зал, знаходиться вельми цікавий проект киян «Теорія всього». «Теорія всього» – метафора, що описує сучасний інформаційний простір. Проект розглядає неможливість людини охопити всю доступну інформацію. Художники Юрій СивірІн, Віталій Маковій і Антон Касперський кожен по-своєму трактує цей процес.
Марія Вторушина, координатор проекту «Теорія всього»
речь идет о бесчисленной информации, которая поступает из интернета.формируется новое коллективное бессознательное. Мозг не всилах справляться со всеми данніми. В какой0то момент коллапс Юрий Сивирин работает уже три года. Использует разніе цитаті. Образі из кино,живописи. Здесь много цитат из художника Френсиза бекона, например, Линча, кубрика
Архітектор Антон Касперський представляє глядачеві результат свого дослідження відеоновин, присвячених масовим катаклізмам. Зазвичай ці дані потрапляють до нас у вигляді цифр. Але за допомогою інструменту під назвою «cymoscope» Касперський кардинально змінює смислове навантаження, показуючи естетичну сторону свого дослідження».
Антон Касперський, архітектор
єто єксперимкент. Мі молодіе єксперименьтируеим стехниками. Стараемся новіе технологие использоватархитектуреЗК: В підвальному приміщенні музею, який носить назву концепт-лабораторія «Артерія», в рамках проекту «Моя наступна виставка» відкрилась персональна виставка Катерини Репи. Серія під назвою «Чекин» це живописні роботи, написані на чеках, із зображенням обличчя людини. Ця серія про те, як кожен створює свою соціальну історію, яку всі бажаючі можуть прослідити і оцінити.
Вікторія Великодоменко, куратор проекту «Чекін»
зачекиниться. Если ті не зачикинился, то тебя не существует. Нет твоего пр.- 16.3офиля. Живем больше там, чем в реальной жизни. Работа сголограммой. Если у тебя нет гаджета, не может использовать новіе технологии.
В особливій ніші авторка Катерина Репа продемонструвала свою версію «транспортного місця» для телепортації людини -виконана за допомогою 3d принтера арка.
Катерина Репа, художник
єто интерпритация того, как будет віглядеть в будущем арка для телепортации. В китае строят андронній колайдермі сможем телепортироваться. Єто моя така протекция.
На другому поверсі музею одеські художники Франсуаза Оз та Богдан Перевертун представляють персональний проект «Body&Soul. Яскраві картини, об’єкти, арт-бук і забавний лабіринт з дитячих іграшок–пружінок – можливо автори не хочуть дорослішати. Цікаво, що і глядачеві ця гра до вподоби. «. Образотворча мова творчого тандему Француази та Богдана , який існує вже 7 років, наповнена кодованими символами. Взаємодія з глядачем заснована на прочитуванні цих символів. Майже в кожному тексті знаходиш признання в любові, в любові до партнера, до мистецтва, до життя.