2 вересня на календарі. Інформаційна середа станом на 15:30 – коротко у флеш-новинах. В студії працює Аліна Оніка. Вітаю вас.
Вітання мера Одеси з нагоди Дня міста
Одеса святкує свій День народження. Мер Одеси Геннадій Труханов привітав з Днем міста. У своєму вітальному слові, Одеський міський голова підкреслив, що 2 вересня — особливий день для кожного одесита. Одеса — гордість і слава кожного її мешканця. Також Геннадій Труханов побажав Одесі подальшого процвітання, а одеситам миру, добра та благополуччя.
Програма святкування Дня народження Одеси
Святкові заходи з нагоди Дня народження Одеси розпочались рано-вранці: спочатку проведенням святкових богослужінь та урочистих молебнів у храмах Одеси, згодом відбулось традиційне покладання квітів до пам’ятників Почесним громадянам міста та підняття прапору на Думській площі. У церемонії підняття Прапора міста взяли участь Одеський міський голова Геннадій Труханов, Почесні громадяни міста, керівництво області, депутати, ветерани, військові, а також одесити та гості міста.
Після підняття прапора на Алеї зірок відкрили п’ять нових імен одеситів, які прославили наше місто на весь світ. Детальніше про урочисту програму святкування Дня Одеси — дивіться у наступному випуску. Матеріали уже готують до ефіру мої колеги.
День Одеси відзначили у Київському районі
А в Київському районі улюблене всіма одеситами свято — день народження міста — відзначили ще напередодні! Тут, представники різних національностей представили одеситам свої національні страви. А танцювальні та вокальні колективи подарували незабутній концерт. За дорученням Одеського міського голови Геннадія Труханова, такі святкові концерти — пройдуть у всіх районах міста, щоб кожен одесит зміг гідно відсвяткувати улюблене свято.
2 вересня 1945 року — закінчення Другої світової війни
Згідно з указом Президента України Петра Порошенка, у всіх містах країни 2 вересня передбачені заходи, присвячені 70-й річниці закінчення Другої світової війни. В Одесі, в день 70-ї річниці закінчення Другої світової війни, міський голова Геннадій Труханов, Високопреосвященніший Агафангел, Митрополит Одеський та Ізмаїльський, представники Одеського міської влади, духовенство, депутатський корпус Одеської міськради і тисячі одеситів поклали квіти до пам’ятника Невідомого матроса на Алеї Слави. Нагадаємо, 2 вересня 1945 року був підписаний акт про беззастережну капітуляцію Японії. Найбільша в історії людства війна двох світових військово-політичних коаліцій тривала шість років і охопила території 40-а держав трьох континентів: Європи, Азії, Африки… Пам’ятна дата — 2 вересня — це свого роду другий День перемоги — перемоги, — яка відзначається в багатьох країнах світу, а зараз і в Україні.
Звернення Президента з нагоди 70-ї річниці закінчення Другої світової війни
Сьогодні питання війни і миру знову на першому місці… На цьому акцентував увагу і глава держави Петро Порошенко у своєму зверненні до українців з нагоди 70-ї річниці закінчення Другої світової війни. Президент зазначив, сьогодні зухвала російська агресія становить загрозу не тільки для України, а й для всього цивілізованого світу, його безпеки і стабільності. Криваві уроки Другої світової війни не повинні бути марними. Зупинити агресора можна тільки об’єднаними зусиллями, як це було 70 років тому.
Олег Ляшко оголосив про вихід радикалів з коаліції
І до інших новин. Під вигуки «Ганьба» Олег Ляшко оголосив про вихід радикалів з коаліції. Офіційно. Відповідну заяву він зробив під час пленарного засідання Верховної Ради. У свою чергу, спікер Володимир Гройсман закликав парламентаріїв не «залякувати фейками українців» щодо так званого «особливого статусу Донбасу».
Кабмін заборонив вишам змінювати вартість навчання частіше аніж один раз на рік
Кабінет Міністрів України заборонив українським вишам змінювати вартість навчання частіше аніж один раз на рік. Урядовці вже ухвалили новий тип договору для навчальних закладів. В ньому зазначено, розмір плати за навчання в повному обсязі встановлюється в національній валюті. Виконавець, тобто заклад освіти, має право змінювати розмір оплати не частіше, як один раз на рік, і не більше, як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік. При чому, виші обов’язково мають попередньо інформувати про це студентів.
Гривня святкує 19-річчя
До речі, про гроші. Гривня сьогодні також іменинниця. Українська валюта святкує 19-річчя. Саме 2 вересня 1996 року гривня замінила українські карбованці і стала національною валютою України. Цікаво, що долар на початку історії української валюти коштував 1 гривню 76 копійок. Правда, щороку гривня втрачала свої позиції. І зараз, Нацбанк зовсім не порадує гривню в день її народження – долар сьогодні коштує у десятки разів більше — 21 гривня 79 копійок.
Такі у нас справи. Я, як завжди, бажаю тільки приємних новин і гарного настрою. Зустрінемось о 16:30.