Річниця Нацгвардії — привітання Президента
Три роки тому Нацгвардія стала першим військовим формуванням, яке в надзвичайно критичний момент взяло на себе відповідальність за захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Про це сказав президент Петро Порошенко під час виступу на урочистих заходах з нагоди 3-ї річниці з дня створення Національної Гвардії України. Глава держави згадав, як три роки тому приймав присягу перших батальонів, котрі складалися з учасників самооборони Майдану. «В перших же боях ви склали суровий іспит на патріотизм і відданість присязі», — зазначив президент. Нажаль, 193 гвардійця загинули, захищаючи Україну. Одному з них — Євгену Тельнову з позивним «Усач» Петро Порошенко присвоїв звання Героя України посмертно. Нагороду отримала дружина загиблого Світлана. «Сьогодні я прийняв рішення присвоїти високе звання Герой України Євгену Львовичу Тельнову, знаменитому «Усачу», який загинув 15 лютого 2015 року у боях під Широкіно, особисто знищивши декілька танків противника, які готували наступ на мирний Маріуполь», — сказав Петро Порошенко.
День Нацгвардії в Одесі відзначили на Думській площі
Національна гвардія України раніше існувала з 1991-го по 2000-й рік. У зв’язку із загостренням ситуації в Криму і на сході в 2014 було прийнято рішення її відновити. 18 березня 2015 року, з огляду на значення Нацгвардії в забезпеченні державної безпеки і оборони, Президентом був підписаний Указ, в якому День Національної гвардії встановлюється як офіційне свято і щорічно відзначається 26 березня. У неділю в Одесі свято нацгвардійців відзначили військовим маршем від пам’ятника Дюку до Думської площі. В нашому місті знаходяться чотири підрозділи Нацгвардії. Це Південне територіальне управління, окремий загін спецпризначення, військові частини 3012 і 3014. На святі кращім гвардійцям були вручені почесні грамоти, нагрудні знаки «За старанне виконання службових обов’язків» і наручні годинники. Привітав військових Одеський міський голова Геннадій Труханов.
Достроковий випуск військової академії Одеси
Цієї суботи, 25 березня, на плацу Військової академії Одеси відбулася урочиста церемонія дострокового випуску лейтенантів. Понад вісімдесят випускників отримали дипломи та поповнили лави офіцерського корпусу Збройних Сил України.
Тальщик «Генічеськ» взяв участь у навчаннях НАТО
Рейдовий тральщик Військово-Морських Сил України «Генічеськ» разом з кораблями Постійної військово-морської протимінної групи НАТО взяв участь у спільних тренуваннях PASSEX (пАсікс). Про це повідомляє прес-служба міністерства оборони України. Мета тренувань — відпрацювання взаємодії у складі багатонаціонального тактичного з’єднання кораблів відповідно до стандартів НАТО, підвищення рівня взаємосумісності та набуття офіцерами українських ВМС досвіду організації протимінної боротьби. При цьому важливим аспектом була взаємодія з іншими кораблями, адже проводити пошук мін доцільно як мінімум трьома одиницями. Завданням українського сУдна було виконати пошук та знищення умовних якірних мін. Такі навчання проходять вперше з 2004 року.
Проти корупції: масові протести у Росії
І до новин світу. Масові мітинги проти корупційні пройшли в неділю у Росії. Близько тисячі осіб затримали поліцейські під час мітингу у Москві 26 березня. Серед них є неповнолітні. У російській столиці спецпризначенці вдалися до силових дій, били демонстрантів кийками та ногами. Стосовно більшості затриманих складуть адміністративні протоколи за порушення порядку організації або проведення зборів і мітингів. Влада дозволила провести лише невелику частину зі 100 заявлених організаторами демонстрацій. У Санкт-Петербурзі поліція затримала понад 130 учасників мітингу на Марсовому полі. Його учасники скандували: “Росія – без Путіна”. Хвилю протестів збурило те, що влада не реагує на звинувачення в корупції на адресу російського прем‘єр-міністра. Приводом стало останнє розслідування фонду Олексія Навального щодо “таємної імперії” Дмитра Мєдвєдєва.
Білоруси вимагають звільнити заарештованих
Силовики знову затримували людей і в столиці Білорусі. Цього разу небайдужі зібралися на Кастричніцкай площі з вимогою звільнити активістів, заарештованих 25 березня. Правоохоронці спочатку вимагали від людей розійтися, а потім розпочали арешти. У результаті у Мінську і Бобруйську затримано близько сотні осіб. Серед них – правозахисниця Тетяна Ревяко, журналіст “Комсомольської правди в Білорусі” Роман Протасевич і щонайменше один неповнолітній. Нагадаємо, у суботу День Волі у республіці став кульмінацією понад місячного протесту проти так званого “податку на дармоїдів”. За оцінками правозахисників, під час акції 25 березня у Мінську заарештували понад 600 людей.