18 травня — День депортації кримських татар
18 травня — день депортації кримських татар. В цей день ми згадуємо про трагедію сотен тисяч кримських татар, тотальна депортація та гоніння на яких почались в 1944 році. Як зазначив спікер Верховної Ради України, Андрій Парубій: «Тільки в незалежній Україні, кримські татари змогли отримати свободу і змогли повернутись додому». О 12-й годині, депутати, разом з усією Україною, вшанували пам’ять жертв депортації та долучилися до всеукраїнської акції — «Хвилина мовчання». Також, ще зранку, на початку пленарного засідання, голова Меджлісу кримськотатарського народу, Рефат Чубаров, виступив з промовою і подякував українцям за підтримку, та запросив до ще однієї акції, яка пройде на Майдані Незалежності ввечері, і буде приурочена до трагічного дня депортації.
У травні 1944 протягом трьох днів сотні тисяч кримських татар були насильно вивезені з Криму в Узбекистан, Казахстан, Таджикистан і інші азіатські регіони СРСР. Офіційно причиною депортації вказувалась співпраця деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму в 1944 році геноцидом кримчан і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Рада не буде розглядати 18 травня «церковні» законопроекти
«Церковні» законопроекти зняли з порядку денного Верховної Ради 18 травня. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Законопроекти про втручання держави в релігійні справи можуть викликати розкол суспільства, вважають в парламенті. «Ми не просто тричі, а триста тричі повинні подумати до того, як взагалі в якісь питання, пов’язані з релігією і Церквою, втручатися через законодавчі дії. Сьогодні ми не повинні цього розглядати і ми цього розглядати не будемо»- заявив заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка» Олексій Гончаренко. Він зазначив, що частина депутатів, які вносять до парламенту законопроекти про релігію, вважають їх корисними для держави, однак частина парламентаріїв робить це з метою викликати обурення і розкол суспільства. Відзначимо, що на площі перед будівлею парламенту зібралось кілька тисяч вірян та священників УПЦ, які протестують проти прийняття цих законопроектів.
Міністр освіти відвідала Одесу
Одесу відвідала Лілія Гриневич. Міністр освіти і науки України розповіла про реформу системи освіти, в рамках якої будуть переатестовані 22 тисячі українських вчителів. Вони навчатимуть першокласників в 2018-2019 навчальному році за оновленою державною програмою. З цього приводу чиновник дала прес-конференцію в Одеській облдержадміністрації.
Спорт i мистецтво: весняний фестиваль ОНАХТ
«Швидше, вище, сильніше», а ще талановитіше – пiд таким гаслом 17 травня в Одеськiй нацiональнiй академii харчових технологiй вiдбувся Фестиваль культури, спорту та мистецтва. Вже 10-й, ювiлейний фестиваль об’єднав найбiльш активних студентiв усiх 4-х iнститутiв Одеськоi нацiональноi академii харчових технологiй. Також на святі виступили курсанти Військової академії.