В Україні вперше офіційно відзначили католицьке Різдво
У 2017 році в ніч з 24 на 25 грудня Україна вперше офіційно відзначила католицьке Різдво. Урочисті заходи пройшли у столиці на Софійській площі — зі сцени лунали пісні, а також привітання від представників Української греко-католицької церкви, а також політиків. Звернувся до українців і президент Петро Порошенко, зазначивши, що Україна — держава, яка поважає релігійні почуття кожного. Різдвяні урочистості стали і символічним завершенням святкування 500-річчя Реформації в Україні.
Європейське Різдво на Приморському бульварі
24 грудня в Одесі розпочалося святкування Католицького різдва. На Приморському бульварі пройшов святковий концерт за участі живого оркестру. Захід було приурочено до 500-річчя реформації, яке цього року офіційно відзначається по всій країні. Також неподалік від пам’ятнику Дюку встановлена арт-ялинка з пряниками і льодяниками, яка увечері підсвічується вогниками. Різдво – одне з найважливіших християнських свят. Західні християни, які живуть за Григоріанським календарем, святкують його 25 грудня. Вперше про свято Різдва було згадано в першій половині IV століття. Дату святкування встановили в 431 році на Третьому Вселенському соборі в місті Ефес. З священних писань Матвія і Луки випливає, що схід першої вечірньої зорі в ніч на 25 грудня знаменує собою народження Сина Божого. З цього моменту і починається святкування, яке триває протягом восьми днів. У ці дні католики згадують святих. Різдвяний час триває до дня Хрещення, котре в римсько-католицькому календарі відзначається в першу неділю за Богоявленням (6 січня).
Благодійний ярмарок: ОНАХТ збирала кошти для дітей-сиріт
23 грудня, у Міському саду відбувся благодійний ярмарок, організований Одеською національною академією харчових технологій. Відвідувачам було запропоновано придбати кулінарні вироби, новорічні прикраси та інші товари, виготовлені руками студентів, викладачів та просто співробітників академії, а виручені кошти від ярмарку підуть на подарунки для дітей-сиріт та дітей , які залишились без опіки батьків та проживають постійно в інтернатах Одеської області.
США постачатимуть Україні летальне озброєння
Валерій Чалий — Посол України в США — прокоментував рішення Білого дому дозволити постачання летального озброєння українській стороні. «Нарешті! Наші стратегічні партнери — США — остаточно визначилися: Україна, як суверенна країна, має легітимне право на закупівлю і отримання оборонних озброєнь, в тому числі летальних», — повідомив він на своїй сторінці у Facebook. Посол України назвав таке рішення американської влади справедливим і правильним кроком з точки зору наближення миру на Донбасі. «Слабкість провокує агресора. Сила — його стримує і примушує до миру», — наголосив Чалий, зазначивши, що рішення матиме довгостроковий вплив і на розвиток стратегічного партнерства України і США, і на забезпечення безпеки в Європі. Нагадаємо, що раніше Сполучені Штати прийняли рішення поставити Україні «просунуті оборонні засоби» в рамках зусиль Вашингтона щодо зміцнення обороноздатності країни. «Сполучені Штати прийняли рішення надати Україні просунуті оборонні засоби в рамках наших зусиль, спрямованих на те, щоб допомогти Україні зміцнити обороноздатність в довгостроковій перспективі, захистити суверенітет, територіальну цілісність і стримати подальшу агресію», — оголосила начальник прес-служби Держдепу США Хезер Науерт.
У Венесуелі влада випустить політв’язнів
Влада Венесуели вирішила піти на поступки щодо опозиції і випустити з в’язниць кілька десятків політичних в’язнів. Йдеться про людей, які були затримані раніше за участь в антиурядових виступах. Протягом останніх місяців Венесуелу, яка переживає гостру соціально-економічну кризу, стрясають акції протесту проти політики президента Ніколаса Мадуро. Приводом для них послужили схвалені Верховним судом країни поправки до Конституції, що розширюють повноваження глави держави і таким чином обмежують функції парламенту. Звільнення політв’язнів є одним з головних вимог опозиції на переговорах з урядом. Одночасно з цим офіційний Каракас оголосив персонами нон-грата послів Бразилії і Канади. Такий крок був зроблений у відповідь на критику з боку влади цих держав. Так в минулий четвер президент Бразилії Мішел Темер на саміті Південноамериканського спільного ринку заявив, що Венесуела зможе знову стати учасником цієї організації тільки за умови «повернення до принципів демократії». Що ж стосується Канади, то Каракас звинуватив посла цієї країни в «постійному і грубому втручанні у внутрішні справи Венесуели».