В Росії відбувся конфлікт за цукерковий бізнес
Одна людина вбита — такі підсумки конфлікту між колишнім власником фабрики «Меншовик» на південному сході Москви Іллею Авер’яновим і новим керівництвом. Повідомляє Euronews. За інформацією слідства, в ході конфлікту Авер’янов відкрив стрілянину, смертельно поранивши охоронця підприємства. Поліція оточила фабрику, але затримати зловмисника по гарячих слідах не вдалося. У Москві для його затримання був оголошений план «Сирена». За словами самого бізнесмена в ефірі радіостанції Business FM, він відкрив вогонь для захисту від, цитата, «кавказької, осетинської банди», яка відібрала у нього фабрику в ході рейдерського захоплення. Таку ж версію озвучив і адвокат колишнього власника Тимур Батіраліев. Генпрокуратура підтвердила факт отримання скарг Авер’янова на спроби відібрати у нього бізнес і оголосила, що проведе їх додаткову перевірку.
Україна-ЄС: чи можливі відносини за моделлю Brexit?
За якою моделлю розвиватимуться відносини між Україною та Європейським Союзом? Про це останні декілька років активно сперечаються не лише українські політики і політологи. Свою відповідь на це питання має і Міністр закордонних справ Німеччини.
Спільна заява Меркель і Макрона щодо звільнення полонених
Канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон привітали звільнення полонених в результаті конфлікту на Донбасі. «Досягнення домовленості щодо обміну військовополоненими є значним прогресом у втіленні мінських домовленостей. Саме тому сторонам варто продовжити зусилля з метою спростити обмін усіма полоненими, що залишилися, домогтися доступу Міжнародному комітету Червоного хреста до всіх в’язнів та спростити пошуки безвісно зниклих осіб комітету», — зазначається у спільній заяві політиків. Про необхідність продовжити зусилля щодо звільнення військовополонених французький президент написав і на своїй сторінці в Твіттері. «Україна. Понад 300 ув’язнених через конфлікт на Донбасі щойно були обміняні, як ми клопотали з А. Меркель. Щасливий за них та їхніх близьких. Зусилля повинні продовжувати для порятунку їхніх товаришів і припинення конфлікту», — написав Макрон.
Мерія надає квартиру почесному громадянину
Олег Губар — почесний громадянин Одеси, відомий краєзнавець, історик і член редколегії альманаху «Дерибасівська-Рішельєвська» — отримає квартиру від мерії. Один з найвідоміших одеситів багато років потребував покращення житлових умов, тому квартира по вулиці Осипова, 9 покликана змінити ситуацію. Не зважаючи на те, що питання було знято з порядку денного виконкому, віце-мер Анатолій Орловський запевнив, що надання квартири для почесного громадянина міста це не скасовує.
Міська рада стерилізує котів за свій рахунок
Міська рада займеться стерилізацією котів. Відповідне питання було внесено на розгляд виконавчим комітетом. І якщо раніше програма охорони тваринного світу займалася тільки регулюванням кількості бездомних собак, то тепер до неї внесли і пухнастих мешканців вулиць, які є візитною карткою Одеси, — котів. На їх стерилізацію в 2018 році планують виділити 900 тисяч гривень. Як розповіли в мерії, процедура і обов’язкова вакцинація виключно безпритульних тварин відбуватиметься за зверненнями небайдужих одеситів, спеціальні загони вилову тварин створювати не будуть.
В Нью-Йорку встановили величезну кришталеву кулю
Понад три з половиною метри в діаметрі, п’ять тонн ваги, 2688 трикутних кришталевих пластин, виконаних на заводі Waterford. На Таймс-сквер завершена установка новорічного кулі — одного з символів зимового Нью-Йорка. У цьому році він отримав назву «Подарунок безтурботності». За словами одного з організаторів новорічного торжества, кришталеві пластини нагадують метеликів, що літають над лугом. У пластини вбудовані світлодіоди, які можуть створювати більш семи з половиною мільярдів колірних поєднань. Кулю буде видно навіть з космосу. За хвилину до настання нового року його почнуть спускати по флагштоку з висоти в кілька десятків метрів. Рівно опівночі він досягне сцени.
Новорічні спогади та відверті зізнання одеситів
Новорічні свята завжди пов’язані з очікуванням: дива, подарунків, здійснення мрій. Про що мріяли в дитинстві відомі одеські поети, художники, режисери, журналісти, громадські діячі? І які бажання мають сьогодні?