Реінтеграція Донбасу: пленарне засідання Верховної Ради
У Верховній Раді України триває перше у цьому році пленарне засідання. Головним питанням на порядку денному є законопроект про реінтеграцію Донбасу. Законопроект визначає Російську Федерацію окупантом та територіїях, що є окупованими, надає відповідні повноваження силовим відомствам реалізовувати всі заходи, необхідні, аби ці території були звільнені від Російської Федерації. Також законопроект визначає параметри захисту цивільного населення, юридичний статус, статус документів та правочинів, які здійснюються на цих територіях. Окрім цього законопроект дає президенту України право використовувати збройні сили на Донбасі в мирний час для реалізації заходів щодо забезпечення суверенітету країни. Тобто, Петро Порошенко отримає всі необхідні та достатні повноваження для здійснення своїх функцій як Верховного командувача. Протягом ранкового пленарного засідання депутатам вдалося розглянути 343 поправки. Усього їх — близько 700.
Одесити про позаблоковий статус для України
Закон про реінтеграцію Донбасу — це те, що має повернути окуповані території, кажуть політики. Чи згодні з цим одесити, і як вони ставляться до можливого позаблокового статусу України, — з відповідними питаннями ми вийшли на вулиці міста.
Підтримка ЄС: протистояння російській агресії
Під час виступу в Європарламенті голова Європейської ради Дональд Туск наголосив, що Європейський союз і надалі триматиметься курсу підтримки українського народу у протистоянні російській агресії. Крім того, європейський політик нагадав, що під час грудневого саміту ЄС було прийняте політичне рішення про продовження санкцій проти Росії. «Я з гордістю відзначаю, що європейці єдині з українським народом у протистоянні російській агресії 3,5 року. І ми триматимемося цього курсу», — оголосив Дональд Туск. Нагадаємо, що 21 грудня Рада ЄС прийняла рішення продовжити секторальні економічні санкції проти Росії до 31 липня 2018 року. Це відбулось після того, як канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон повідомили про стан виконання Мінських угод і констатували, що вони і досі не виконані.
Теплозабезпечення: закон про комерційний облік послуг
З 2 серпня в Україні набув чинності закон про комерційний облік послуг з постачання теплової енергії та водопостачання, яким передбачається зобов’язання операторів зовнішніх інженерних тепломереж і водоканалів обладнати 100% житлових будинків побудинковими вузлами обліку теплової енергії та води. У багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, проект закону передбачає обов’язкове встановлення індивідуальних (квартирних) приладів обліку, які використовуються для розподілу показань будинкового приладу обліку. Проект спрямований на залучення жителів багатоквартирного будинку в процес споживання послуг, тобто раціональне використання ресурсів та їх енергозбеження. За інформацією КП теплопостачання Одеси на сьогодні в місті приладами обліку обладнано 2400 домів, ще 900 необхідно обладнати до кінця 2018 року. Згідно інформації Інфоксводоканалу в будинках Одеси необхідно встановити 6.5 тис лічильників, та ще 1200 замінити. Також у місті прийнята програма енергоефективності на 2018-21 роки.
Снігопад в Одесі: штормове попередження продовжує діяти
По Одесі і області продовжує діяти штормове попередження. У найближчі кілька годин опади у вигляді снігу можуть посилитися. Про це повідомляє Гідрометцентр Чорного та Азовського морів. Одеська мерія звертається до мешканців міста з проханням без нагальної потреби сьогодні не виїжджати на особистому автотранспорті на вулиці міста. На всіх дорогах Одеси продовжує працювати снігоприбиральна техніка. Про це інформує офіційний сайт Одеси. У прибиранні снігу задіяно 80 одиниць спецтехніки КП «Міські дороги» і 12 одиниць спецтехніки «ЖКС» та «Міськзелентресту».