Чи вигідно інвестувати кошти в утеплення багатоквартирних будинків. Таке питання обговорювали в одеській мерії на семінарі для керівників ОСББ та ЖКС. У ході заходу учасники дізналися про основи термомодернізації будинків (можливі джерела економії, ефективність тих чи інших заходів, їх технічні аспекти). А також про фінансову доцільність термомодернізації і джерела фінансування подібних заходів. Як проходив захід бачили наш кореспонденти.

 26 січня в приміщенні кінозалу будівлі Одеської міськради пройшов семінар для керівників ОСББ і ЖКС на тему «Чи вигідно інвестувати в утеплення багатоквартирного будинку». Навчально-роз’яснювальний захід складався з трьох блоків: технологічного, фінансового та програми місцевої підтримки.

Віктор Мостовой, експерт проекту IFC

«Сегодня мы проводим типовой семинар по утеплению многоквартирных домой. На этом семинаре мы будем рассматривать вопросы, связанные с утеплением. какие технологии можно использовать в многоквартирных домах по утеплению, на что обращать внимание при выборе подрядчика, на какие технологии необходимо обращать внимание, какие материалы можно использовать при утеплении, какие типовые ошибки при утеплении и самое важное, мы будет обсуждать источники финансирования этих мероприятий».

В рамках семінару керівникам ОСББ і ЖКС були надані індивідуальні консультації. Про існуючі технології утеплення та про результати термографічного обстеження типових будинків Одеси розповідав один із спікерів семінару — Олександр Шерстюк.

Олександр Шерстюк, учасник семінару

«Мы провели обследование по городу Одессе и типовых домов. У нас есть специальный прибор, который есть в нашей компании, достаточно дорогое оборудование. С помощью этого оборудования мы провели работу по трем объектам. Было два объекта на Бреуса, один объект на Вильямса. Объекты типовые и по этим объектам можно сделать выводы по городу, по домам».

 Семінар на тему «Чи вигідно інвестувати в утеплення багатоквартирного будинку» організований за підтримки Одеської міської ради та проекту IFС «Енергоефективність у житловому секторі України».

 

Комментарии закрыты