Грузія ризикує втратити безвіз
Представники Німеччини хочуть винести на розгляд Ради ЄС питання порушення громадянами Грузії умов безвіза з ЄС. Про це написав кореспондент Радіо Свобода в Брюсселі Рікард Йозвяк. «Німеччина підніме питання громадян Грузії, які порушують умови візової лібералізації з ЄС, під час зустрічі міністрів внутрішніх справ в Брюсселі 8 березня», — написав журналіст. Він стверджує, що ніякого рішення в рамках механізму призупинення безвізового режиму в цей раз не приймуть. При цьому президента Грузії під час його візиту в Брюссель 8-10 березня попросять розповісти про зусилля з боротьби з порушеннями умов безвізового режиму. У лютому уряд німецької землі Північна Рейн-Вестфалія звернувся до глави МВС ФРН і закликав припинити дію введеного в 2017 році безвізового режиму з Грузією і підняти це питання на європейському рівні. Це сталося після збільшення кількості грузинських громадян в різних притулках для біженців. Якщо в січні 2017 року притулку в Німеччині попросили 170 громадян Грузії, то в грудні таких було вже 743 людини, зростання в 4 рази. Люди з Грузії просять притулку при тому, що мають право перебувати в країні 90 днів. Шансів отримати статус у цих людей практично немає. Однак проблема визнана на федеральному рівні.
Собчак перерве агітацію, якщо Україна пропустить її до Криму
Кандидат в президенти Росії Ксенія Собчак заявила, що перерве передвиборну агітацію на час поїздки до Криму. Про це повідомляє «Інтерфакс». «Вона розраховує здійснити поїздку до Криму до виборів», — повідомила прес-секретар Собчак Ксенія Чудінова. За її словами, агітації в ході поїздки не буде. «Хотіли зустрітися з кримськими татарами і жителями Криму, щоб зрозуміти їхні проблеми, почути їх», — додала прес-секретар Собчак. Нагадаємо, що Ксенія Собчак, кандидат в президенти РФ від партії «Громадянська ініціатива» може приїхати до Криму з боку материкової України після перевірок у відповідних органах. Раніше, глава МЗС України Павло Клімкін прокоментував намір Ксенії Собчак відвідати Крим. «Дотримуватися українського законодавства для в’їзду в окупований Крим — це, звичайно, позитив. Але законний в’їзд для ведення нелегітимної кампанії в нелегітимних виборах на окупованій території — це точно шизофренія», — сказав він.
«Газпром» запропонував «Нафтогазу» дату для проведення переговорів щодо розірвання контрактів
Російська газова компанія «Газпром» запропонувала НАК «Нафтогаз України» дату для проведення переговорів про розірвання контрактів на поставку і транзит газу. Про це заявив заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв, передають російські ЗМІ. Цитата- «З питання розірвання контрактів на поставку і на транзит газу я хотів би прокоментувати, що» Газпром «не тільки направив 5 березня повідомлення» Нафтогазу України «про початок процедури розірвання контрактів, а й запропонував дату необхідної для цього зустрічі сторін», — сказав Медведєв , але не назвав при цьому конкретної дати. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що «Газпром» направив «Нафтогазу» повідомлення про розірвання контрактів на поставку і транзит газу. До цього глава російської компанії Олексій Міллер заявляв, що «Газпром» починає в Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання контрактів з «Нафтогазом України». Він також заявив, що арбітраж виніс рішення по транзиту на користь «Нафтогазу» нібито у зв’язку з тим, що в Україні «різко погіршилася економічна ситуація».
Механізми, запропоновані Україні Європейським парламентом допомогли країні зробити взаємодію між Верховною Радою та Кабінетом міністрів більш ефективною та дієвою. Про це під час міжнародної конференції «Реформа парламенту: ретроспектива та перспективи» заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Він наголосив: саме завдяки цьому бюджет України на 2018-ий рік був прийнятий не «під ялинку», а в звичайний робочий день парламенту. Голова Верховної Ради наголосив, що сьогодні український парламент стикається з великою кількістю викликів і проводить реформи фактично у всіх сферах суспільного життя. І приймати якісні рішення можна лише за наявності якісного парламенту.
До Одеси надійшло майже 4,5 тис. доз вакцини КПК
До Одеси надійшли 4450 доз вакцини КПК «Пріорікс» виробництва Бельгії для профілактики кору, паротиту та краснухи. Вакцина, закуплена за кошти державного бюджету, розподілена по дитячим міським поліклінікам Одеси, повідомляє прес-слудба мерії. При цьому Захворюваність на кір в Одесі протягом останніх декількох тижнів демонструє тенденцію до стабілізації і зниження. Так, за останній тиждень кількість хворих на кір знизилася в 1,6 рази. У віторок у міській клінічній інфекційній лікарні перебувало 30 хворих на кір з Одеси і Одеської області, з них 8 дітей. За попередню добу госпіталізовано 9 пацієнтів з кором. Медики наголошують — єдиний спосіб профілактики кору — вакцинація. Відповідно до Національного календаря щеплень в Україні планова вакцинація від кору проводиться двічі — в 12 місяців і в 6 років.
В Академії харчових технологій обрали кращого абітурієнта
Ось уже 9 років поспіль Одеська Національна Академія Харчових технологій проводить конкурс під назвою «Кращий абітурієнт». Переможців визначають серед першокурсників за рейтингом — це сума балів ЗНО та здачі першої сесії. Незважаючи на те що хлопчики і дівчатка ще зовсім недавно закінчили школу, вони вже досягають успіху у вищому навчальному закладі. Про те, як простимулювати навчання і виростити конкурентного фахівця — в нашому репортажі з Академії Харчових Технологій.