Міжнародна науково-практична конференція «Пакувальна індустрія» — визначна подія не тільки для підприємств галузі упаковки, а й для виробників харчової продукції також. Місцем проведення дванадцятої «Пакувальної індустрії» стала Одеса, й до традиційних організаторів форуму — Клубу пакувальників України та інформаційно-аналітичного центру «Упаковка» — приєднався виш-лідер в підготовці кадрів для галузі Одеська національна академія харчових технологій. На прес-конференції в ОНАХТ, присвяченій форуму, його організатори познайомили з специфікою «Пакувальної індустрії»-2018.
Валерій КРИВОШЕЙ, президент Клубу пакувальників України
На земле из 4млн т пищевых продуктов 1/3 не доходит до потребителя именно из-за того, что они не упакованы как следует. А с другой стороны, мы сердимся: что же потом с этой упаковкой делать? В Одесской расположено много предприятий, производящих упаковочные материалы. И впервые в этом году нам удалось пригласить к участию специалистов, которые занимаются и разработкой пищевых продуктов. И я очень благодарю ректора академии за то, что в этом году мы будем проводить конференцию в Одессе — с таким 100% участием академии.
ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Пакувальна індустрія» має підзаголовок «Сучасні тренди розвитку». А це економічність, інформативність, зручність і екологічність, підкреслюють організатори. І в цій сфері можливі і творчі знахідки, і наукові відкриття. Показово, що Одеська національна академія харчових технологій вже почала готувати фахівців й для цієї найсучаснішої галузі.
Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ
Мы открыли специальность «Технология упаковки». Надеемся, что спрос на таких специалистов будет расти. По нашим данным, разрабатывается программа по открытию до 2030 года в Украине 800 мусороперерабатывающих заводов. Естественно, там нужны будут специалисты, и мы их уже готовим.
Як розповіли організатори, серед учасників конференції «Пакувальна індустрія» керівники виробничих підприємств, маркетологи, керівники лабораторій, провідні фахівці компаній з продажу сировини і витратних матеріалів, підприємства, які фасують, пакують, закупорюють, етикетують продукцію власного виробництва, вчені науково-дослідних інститутів, виробники упаковки зі скла, полімерів, паперу, картону та гофрокартону, пакувального обладнання із України та зарубіжжя.
Олександр ВАТРЕНКО, професор кафедри ПОтЕМ ОНАХТ
В конференции принимают участие DOW, «Хенкель», DuPont и другие. А также много отечественных малых, средних, крупных фирм — представителей этого бизнеса.
Під час роботи конференції її учасники налагодили нові ділові контакти і обмінялися думками про проблеми розвитку технологій пакування та поліграфічного оформлення харчової продукції, про сучасний стан і тенденції розвитку пакувальної продукції в світі та Україні.
Яків ВЕРХІВКЕР, професор ОНАХТ, лауреат Держпремії Ураїни
Я буду говорить о принципах рационального питания и буду говорить о том, какие требования предъявляются к упаковке пищевых продуктов. Очень важно, чтобы упаковка полностью отвечала тому, что мы будем видеть внутри. Поэтому даже Закон Украины регламентирует, что должно быть на упаковке.
Олександр ГАВВА, зав.кафедри МАХФВ НУХТ
В мене дві доповіді. Одна пов’язана з ідентифікацією полімерної упаковки під час сортування, друга — з ефективністю інновацій в пакувальному обладнанні. Люди входять в сміттєву еру, тому ця проблема в світі і в Україні повинна бути вирішена в будь-якому випадку.
У світі зараз утилізують тільки 3% від усієї кількості її відходів, а сучасні технології дозволять переробляти майже 90%. І корінь проблеми у тому, що в Україні і в багатьох інших країнах поки не існує системи комплексної переробки. Свій внесок в її розробку бажають зробити й професіонали пакувальної індустрії.