2410 гривень: Порошенко розповів про пенсії
Українці, які отримують мінімальну пенсію, в березні-квітні отримають компенсацію за невиплачену індексацію 2015-2016 років в розмірі 2410 гривень. Про це заявив президент Петро Порошенко на нараді в Пенсійному фонді. «У 2015-2016 роках, коли держава віддавала кожну копійку Пенсійного фонду для будівництва армії і захисту держави, тоді було прийнято рішення абсолютно виправдане, що можливості для індексації пенсій не було. Ми сьогодні знайшли можливості, щоб повернути пенсіонерам і в першу чергу тим, у кого найменший рівень пенсії — мінімальна і нижче мінімальної — повернути індексацію 2015-2016 років. За підрахунками, ми вийшли на цифру 2410 гривень», — сказав він.
Анджей Дуда: польський президент звинуватив УПА
Президент Польщі Анджей Дуда звинуватив Українську повстанську армію і дивізію СС «Галичина» у знищенні польського села Гута Пеняцька Бродівського району Львівської області в 1944 році. Про це йдеться в листі Дуди учасникам церемонії пам’яті жертв погрому. Польський лідер зазначив, що 75 років тому від рук союзників Гітлера загинули жителі Гути Пеняцькій. «Геноцид, вчинений солдатами дивізії СС «Галичина» і Української повстанської армії, був одним з найбільших злочинів, які ми називаємо вбивством польського населення на Волині, Поділлі та Львівщині. «Польські пани» тут не вмирали, як говорили українські націоналісти. Тисячі простих людей були вбиті. Їх єдиною «помилкою» була польська мова і самобутність, вірність традиціям і любов до Польщі. Їх убили, тому що вони були поляками», — зазначив Дуда.
Євгеній Мураєв: нардеп побував на Донбасі
Напередодні, 24 лютого народний депутат України Євгеній Мураєв побував на Донбасі і відвідав Контрольно-Пропускний пункт «Майорськ». Як зазначив Мураєв: «У вихідний день на КПВВ «Майорськ» не дуже багато людей, але прикордонники кажуть, що в добу проходить в середньому 10 тисяч осіб і більше. Незважаючи на те, що інфраструктура пункту пропуску потроху розвивається і нещодавно побудували крите приміщення для огляду, навряд чи все, що ми бачили, підкреслив Євгеній Мураєв, неможливо назвати радісним. Люди в основному похилого віку, подорожують не від хорошого життя, битком набиваючись в автобуси, що везуть до передового блокпоста. Все це потрібно закінчувати якнайшвидше. Не упорядковувати блокпости, а прибирати їх взагалі — разом з війною в нашій країні, ненавистю і розрухою».
Мовний закон: коли Рада почне розгляд
Верховна Рада в четвер, 28 лютого, розгляне доопрацьований до другого читання законопроект про функціонування української мови як державної. За словами Парубія, до проекту надійшло понад 2000 поправок, тому його розгляд може тривати довго. Як сказав голова парламенту, робочий процес може тривати цілий тиждень, а може тривати 3-4 дні. Нагадаємо, Верховна Рада 4 жовтня 2018 прийняла в першому читанні масштабний закон «Про українську мову». З 4-х запропонованих документів депутати вибрали проект №5670-д, що описує не тільки мовні права і обов’язки, а й встановлює адміністративну і навіть кримінальну відповідальність до порушників закону.
Maruv: співачка про умови контракту
Переможниця національного відбору на Євробачення-2019, українська співачка MARUV, на своїй сторінці в «Інстаграм» розкрила пункти договору, який вона як учасниця від України повинна підписати. «Я готова відмовитися від виступів в Росії. У прямому ефірі відповіла на всі питання, які цікавили журі. Я не відвідувала Крим з 2014 року. Не порушувала жодного Закону України. А також готова взяти на себе всі витрати по участі в Міжнародному конкурсі». За договором, співачці заборонена будь-яка імпровізація, вона має передати авторські права на пісню, які належать світовому лейблу Warner Music, чітко виконувати усі вказівки Національної громадської телекомпанії України, також Maruv не може спілкуватись з журналістами без узгодження. У разі порушення одного з пунктів, вона має сплатити штраф 2 мільйони гривень. «Натомість від Національної громадської телекомпанії України я нічого не отримую: ні копійки фінансової підтримки, ні допомоги в організації поїздки, ні, тим більше, міжнародної промо підтримки. Навіть візою я повинна займатися сама». Нагадаємо, Національна громадська телекомпанія України взяла дві доби на роздуми — відправляти MARUV на Євробачення від України, або ж замість неї на пісенний конкурс поїде хтось інший.
Погляди артистів: організатори слідкують за ситуацією з Maruv
Організатори Євробачення стежать за скандалом навколо конкурсу в Україні, але відзначають, що погляди артистів поза сценою не мають значення. Про це продюсер Євробачення Йон Ола Санд розповів у коментарі інтернет-газеті Страна.юа. «Ми отримали багато повідомлень щодо цієї ситуації. Це може бути проблемою для України і українських делегатів», — сказав він і підкреслив, що «конкурс» Євробачення «не може бути політичним». «Ми оцінюємо голос, хореографію і музику, а не ідеї артистів поза сценарієм», — зазначив продюсер. За його словами, «він розглядає цю ситуацію з колегами». «На даний момент не думаю, що ця позиція зміниться, ми плануємо продовжувати насолоджуватися музикою і мистецтвом дивовижної країни України», — зазначив Йон Ола Санд.
По 10 камер: відеоспостереження у школах
Департамент муніципальної безпеки спільно з фахівцями комунального закладу «Центр інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики міста Одеси (Центр «077») розглянули два варіанти установки камер відеоспостереження в школах міста. Про це в ході апаратної наради, в Одеській міській раді, 25 лютого повідомив перший заступник директора департаменту Юрій Савченко. Перша комплектація передбачає наявність п’яти оглядових камер, одна з яких має функцію детектування осіб, друга — 10 камер, дві з яких володіють відповідною функцією. Розглянувши обидва варіанти експерти рекомендують для максимального покриття шкіл другу комплектацію. При цьому Юрій Савченко зазначив, що обидві комплектації можна буде доповнювати при наявності відповідних фінансових можливостей у мерії.
Велика Британія-Україна: фінальна виставка мистецьких резиденцій
Британська Рада відкрила виставковий сезон 2019 презентацією робіт учасників щорічної програми резиденцій Британської Ради в Україні для художників та кураторів. Дев’ять художників та одна кураторка брали участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великій Британії у 2018-у році. Результати своїх візуальних досліджень вони демонструють у Музеї сучасного мистецтва Одеси до 31 березня. Назва виставки “Вразливий стан” апелює до політичного, емоційного й соціального контексту, який відображають молоді художники.