Святкування іудейського Нового року
В Україну приїдуть близько 40 тисяч хасидів на святкування іудейського Нового року Рош-ха-Шана в Умані.  Про це повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій. «За попередніми оцінками, з 23 вересня по 4 жовтня в заходах візьмуть участь близько 40 тис. паломників з багатьох країн світу, найбільш інтенсивне переміщення паломників відбуватиметься через Київ, Одесу та Вінницю», — йдеться в повідомленні. У Держслужбі відзначили, що буде здійснюватися координація з правоохоронними органами та місцевими органами влади. У період з 23 вересня по 4 жовтня підрозділи черкаського гарнізону будуть нести службу в посиленому режимі, а для вирішення питань екстреної санавіації буде залучено вертоліт Держслужби із надзвичайних ситуацій в медичному варіанті.

Скасування депутатської недоторканності

Народні депутати Верховної Ради 3 вересня, на засіданні парламенту проголосували за законопроект про депутатську недоторканність. Повідомляється, що документ передбачає скасування недоторканності з  наступного року. Так, закон вступить в силу з 1 січня 2020 року. На засіданні Верховної Ради також був присутній Президент України, Володимир Зеленський. У свою чергу він наголосив, що при знятті недоторканності у депутатів зберігається індемнітет.

Закон про адвокатську монополію
Верховна Рада направила до Конституційного Суду України президентський законопроект «Про внесення змін до Конституції України, щодо скасування адвокатської монополії». Напрямок документа в КСУ підтримали 337 парламентаріїв.

«Нормандський формат». Зустріч політичних радників  у Берліні
На зустрічі в «нормандському форматі» на рівні політичних радників в Берліні йшлося про виконання конкретних домовленостей, які відкриють шлях до зустрічі на вищому рівні. Про це розповів міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, українським журналістам по завершенні майже 8-годинних переговорів. «Сподіваюся, що досягнуті домовленості, які ми збираємося виконати, будуть реалізовані найближчим часом і ми зможемо відкрити шлях до зустрічі на вищому рівні. Є певний успіх, на основі результатів якого ми збираємося базувати наступну зустріч лідерів», — сказав він, зазначивши , що деталі, за домовленістю всіх сторін, він розкрити не може. Серед конкретних цілей, які потрібно досягти, міністр назвав Станицю Луганську, по розведенню в якій і ще в двох інших місцях лідери домовилися ще в 2016 році. «Саме тому ми збираємося довести до кінця цей процес розведення», — сказав Пристайко.

Ситуація на Донбасі
Упродовж минулої доби збройні формування Російської Федерації і її найманці 15 раз порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил з забороненого по Мінській угоді зброї. Про це повідомляє прес-центр штабу операції Об’єднаних сил. «За минулу добу внаслідок ворожого обстрілу один військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил загинув, ще один військовослужбовець отримав поранення» — йдеться в повідомленні. Від початку поточної доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 2 рази порушили режим припинення вогню поблизу Павлополя з автоматичних гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Посвята першокурсників в ОНАХТ
Ошатних, з кульками та гарним настроєм колишніх абітурієнтів Одеської національної академії харчових технологій посвятили в студентів. Про один з найважливіших кроків у житті, очікування від навчання та перші емоції екс-школярів у новому статусі дізнавалися наші колеги.

Комментарии закрыты