Богослов’я – наука про Бога, яка ставить собі за мету не тільки вивчення основних віроучбових істин догматів, але й зробити усе можливе для того, щоб кожна істино віруюча людина змогла отримати чисте знання про Бога, а через це і вічне блаженне життя в Царстві Небесному. 21 травня Свята Православна Церква молитовно прославляла одного з найближчих учнів Господа нашого Ісуса Христа святого апостола та євангеліста Іоанна Богослова. З нагоди урочистості у Свято–Успенському Одеському чоловічому монастирі була звершена святкова Божественна літургія.
Святий апостол Іоанн Богослов, як свідчить нам Святе Письмо Нового Завіту, був братом святого апостола Іакова та єдиним з апостолів, який під час страшних страждань Христа Спасителя на голгофському хресті стояв поряд з Божою Матір’ю дивлячись на те, як помирає Небесний Вчитель Господь Ісус Христос. Син Божий, перед тим, як віддати свою пречисту душу Богові Отцю, звелів святому Іоанну взяти під свою опіку Божу Матір, а Пресвятій Богородиці усиновити в обличчі святого Іоанна усе людство.
Святий апостол Іоанн по своєму успінні залишив віруючим святе Євангеліє та три послання, в яких дає настанови щодо того, як повинен жити справжній християнин. Ще з давніх часів християнства вважалося, що усі, хто вирішив займатися досконалим вивченням богослов’я, знаходяться під особливою опікою саме святого апостола Іоанн Богослова.
Окрім того, апостола Іоанна Богослова ще іменують апостолом любові за його саможертовну любов до Бога і усіх людей
Кожна людина, яка усім своїм життям невпинно йде тернистим шляхом до Бога, крізь різноманітні спокуси, повинна завжди пам`ятати про те, що лише через істинне віросповідання пролягає шлях до вічного блаженного життя.
Протоієрей Андрій НІКОЛАЇДІ, проректор Одеської духовної семінаріі
Для нас важно в своей жизни соединить вместе богословие, кристальную чистоту догматического учения о Боге, сохраненную в глубинах православия, и огонь благочестия. И вот в соединении этого мы станем настоящими христианами.