4 жовтня, вже 11-й раз поспіль в Одеській національній академії харчових технологій стартувала щорічна всеукраїнська конференція «Проблеми формування здорового способу життя у молоді». Правильне харчування, якісні продукти і харчові тренди зібралися обговорити понад 100 учасників, серед них не лише представники ОНАХТ, але і колеги з Полтави, Харкова, Києва, Сум, Запоріжжя та Дніпра.
Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ
У нас же миссия академии и философия деятельности академии заключается в разработке и внедрении технологии, и подготовке кадров для обеспечения здоровой и качественной жизни человека. То есть, это и комфортные условия проживания, комфортные условия работы, это кондиционирование воздуха, это применение тепла и холода, альтернативные источники энергии — всё вместе формирует здоровый способ жизни. Та же экология, например, был доклад по сбору и переработке элементов питания. Это очень важная проблема.
Консультант по харчуванню, доцент кафедри технології ресторанного і оздоровчого харчування ОНАХТ Юлія Казонова виступила на конференції однією з перших. У своїй промові спеціалістка розповіла про тренди харчування, популярні в Європі: з одного боку це інтуїтивне харчування і бодіпозитивизм, тобто любов до свого тіла, а з іншого це кетадіета і фастінг — низьковуглеводне харчування і голодування.
Юлія Казонова, консультант з харчування, доцент ОНАХТ
Я часто сталкиваюсь с людьми, которые чувствуют себя, мягко сказать, эмоционально плохо из-за того, что у них есть, как они считают, лишний вес. Поэтому, как мне кажется, введение такой идеи, что мы должны в первую очередь полюбить себя такими, какими мы есть. И наши успехи никак не связаны с тем сколько мы весим, мне кажется, это должно идти в массы. Нет смысла сидеть на какой-то диете, потому что это во-первых, изнурительно, во-вторых, снижает иммунитет и имеет очень много негативных влияний на организм.
З віком люди стають зайнятими, у здорового способу життя з’являється багато перешкод: сидіння за комп’ютером, неякісне харчування і повітря, постійна робота з гаджетами. В Одеській національній академії харчових технологій не тільки говорять про проблеми, а й своїм прикладом мотивують займатися спортом, бути активними.
Олена Кананихіна, проректор
Оскільки філіал кафедри фізичного виховання і спорту наш знаходиться у Ждинієво, у Закарпатті, Головецький район, ми на цій базі обов’язково, я не говорю відпочиваємо, а оздоровлюємось. Причому разом і студенти, і викладачі, двічі на рік. І ось збираємось знову взимку. Ми підкорюємо вершини, ми на цих вершинах розгортаємо прапор ОНАХТ.
Також, в програмі конференції «Проблеми формування здорового способу життя у молоді» окрім спілкування в аудиторії і доповідей, є і практичні заняття для фахівців — на цьому в ОНАХТ роблять акцент. Завершиться конференція в суботу, 6 жовтня, великим спортивним заходом — переходом уздовж моря.