Безумовно, кожен громадянин має право на доступ до правосуддя. Однак, випадки з окремими особистостями, котрі називають себе «громадськими активістами», створюють дійсно скандальні ситуації. 11 серпня, група громадян з’явилася в Приморський районний суд на гучну справу про зонування, яка була перенесена у зв’язку з хворобою судді. Дізнавшись про те, що суддя захворіла, активістам стало мало залу засідань і вони вирішили навідатися в кабінет голови суду Сергія Кічмаренка, увірвавшись до нього без дозволу.
Сергій Кічмаренко, голова Приморського районного суду
І питання ставились ті, відповідь на які їм відомі. Чому суддя не провела засідання, яка хворіє. Захворіла суддя Чернявська Лариса Миколаївна 10 серпня. 11 справа відклалася. Чому? Суддя хворіє. Тому, ці питання. вони носили характер не для інформації, а саме те, сьогодні є таке модне слово «пранкери». Поставити суд в то положення, що він виглядить для громадян таким якимось недоступним і хижим. Хотів би бачити таку подію в одному з європейських судів. Це не допустимо. ми не нижче фахом, чим ті європейські колеги.
Саме неправдива інформація «пранкерів» зіграла ключову роль. За версією так званих активістів голова суду для захисту користувався послугами «тітушок», бійців греко-римської боротьби, які знаходились у нього в кабінеті. У свою чергу Кічмаренко заявив що він сам є спортсменом і багато років займається боротьбою, тому потреби у захисті не має. Хлопець, якого образливо назвали «тітушкою» є Чемпіоном світу, який захищав честь нашої країни, піднявши український прапор, до речі, перемігши росіянина у фіналі.
Сергій Кічмаренко, голова Приморського районного суду
Суд відвідав чемпіон світу Козлюк Владлен. Я не скриваю, я довгі роки являюсь в попечительській раді по греко-римській боротьбі. Ми маємо чемпіона світу. Кожне місто похвалиться тим? На СНГ їх 2 чи 3 є. В важкій вазі прийшов красавець хлопець до свого наставника, прийшов з президентом Федерації борьби. Я сказав: «Посидьте у мене в кабінеті, я справлю правосуддя і вам хвилин 5 уділю». В цей час вриваються, називають їх «тітушками». Чому вони «тітушки»? Тому що він Чемпіон світу? Він з ними не вступав в конфлікт. Вони задиралися до нього: «Чому ви в кабінеті гуляєте чому ви там, чому ви то?» В кабінет ввірвалися без розрішення.
Також, перебуваючи в кабінеті голови суду, діячі тицяли в обличчя присутніх телефон, критикуючи все, що відбувається: від роботи секретаря і навіть до оформлення приміщення, де працює Кічмаренко.
Сергій Кічмаренко, голова Приморського районного суду
Їх цікавило саме кадр з інформацією негативною про Приморський суд. Можливо про мене, в меншій степені про мене. Бійтеся бога, давались оцінки іконам які в мене є. Доречі, це теж подарки моїх спортсменів. Вони не мають цінності, але вони для мене цінність, тому що саме від яких людей я їх получив. Деякі предмети тут знаходяться, які виходять за рамки того сухого чиновнічєго кабінету. Але це мій кабінет. Робоче місце моє. Це не зала судового засідання, не публічне робоче місце.
В умовах судової реформи, суд працює в дуже напруженій обстановці і замінити суддю «справи про зонінг» не представлялося можливим, додав пан Кічмаренко. Саме одеські суди працюють в режимі подвійного навантаження, відчуваючи гострий брак кадрів і розглядаючи в рази більше справ, ніж інші установи України.
Сергій Кічмаренко, голова Приморського районного суду
Якщо по Україні середня нагрузка на суддю 40 справ в місяць, то в Приморському судді 180 в місяць. це виходячи з повного штату. А діліть ще на 2, получається 360 справ в місяць на людину.
Приниження ролі судді в суспільстві — ось чим користувались активісти, на думку Кічмаренка. І навіть в таких умовах, попри усі «брудні звинувачення» Приморський суд вирішив все ж таки повідомити одеситам правду і продемонструвати — така поважна установа в будь-якому разі не дозволить порушувати закон.