«З 56-ти вимог про забезпечення протипожежних норм ми протягом лічених місяців виконали 53. Ніякі наші аргументи, ані про неухильну щоденну роботу по усуненню чисто технічних недоліків, ані активна співпраця з органами влади щодо фінансового забезпечення робіт з протипожежної безпеки, не кажучи вже про відчайдушну і натхненну творчість наших артистів, — до уваги прийняті не були. 2-го жовтня 2019-го року нам всім, а значить і вам, наші глядачі, вказали на двері», — йдеться у зверненні колективу Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василя Василька до одеситів. Справа в тому, що П’ятий Апеляційний суд Одеської області за позовом пожежних прийняв рішення про закриття театру — рятувальники стверджують, що в театрі необхідно встановити систему димовидалення, замінити килимове покриття в залі і підвісну стелю в фойє. Ситуацію прокоментувала директорка театру Юлія Пивоварова.

Юлія ПИВОВАРОВА, директор-художній керівник Українського театру
Коли до нас прийде виконавча служба разом з ДСНС, вони мають відрізати всі мережі: електропостачання, водопостачання, теплопостачання. Театр має бути опечатаний, люди в ньому знаходитись не зможуть і вестися роботи з встановлення необхідних протипожежних систем можуть тільки з дозволу ДСНС и під наглядом ДСНС. А ми всі добре розуміємо, що йде зима. І якщо ми відімкнемо ці всі мережі, я не знаю, в якому стані далі буде будівля театру, і взагалі чи він зможе бути відкритий.

Артисти Українського театру впевнені, що їх театр ДСНС вибрала для показового покарання. У зверненні вони пишуть: «Багато інших театрів і установ культури і мистецтва мають значно гірші умови. Не тільки ми і не тільки в Одесі, а практично в кожному місті театри працюють в будівлях-пам’ятках архітектури та мають ті ж проблеми». При цьому артисти підкреслюють, що не мають наміру капітулювати.

Юлія ПИВОВАРОВА, директор-художній керівник Українського театру
Сьогодні зустрічалися з департаментом культури, який шукає можливості, як допомогти театру. Перш за все потрібно знайти гроші і виконати умови ДСНС. Ми звернулися до них з проханням про позачергову перевірку театру. І, можливо, ми знайдемо якісь шляхи вирішення цього питання.

В Одеському академічному українському музично-драматичному театрі 23-24 жовтня повинна відбутися довгоочікувана прем’єра «Фантомні болі», а до Нового року повинні були відбутися три прем’єри. І ось: чи є театр театром без прем’єр — і чи є театр театром без димовидалення?..

Комментарии закрыты