У житті Одеської національної академії харчових технологій важлива подія. 17 жовтня навчальний заклад відвідала наглядова рада, що складається з 20 осіб. Управлінцям, представникам промисловості, бізнесменам і спонсорам показали, чим живе Академія — провели екскурсію по лабораторіях, котрі були відремонтовані або отримали нове обладнання.
Богдан Єгоров, ректор ОНАХТ
В состав нашего совета входят лидеры, элита промышленности и бизнеса. Организаторы, собственники бизнеса, которые сумели поднять и создать то, что известно не только в нашей стране, но и далеко за её пределами. Помощь, которую нам оказывают члены наблюдательного совета, она не только в стратегии. Совершенно конкретно в тех финансовых вложениях, оборудовании, которое мы сегодня имели возможность увидеть. Причем, мы каждый раз показываем другие лаборатории.
Сергій Гриневецький, голова наглядової ради ОНАХТ
Очень приятно, что Национальная академия пищевых технологий в этом учебном году приняла студентов больше, нежели наши ведущие вузы. Общая тенденция такова, что мы поставили задачу — войти в 10-ку лучших высших учебных заведений нашей страны. Сейчас мы находимся пока на 25-м месте.
Всього, рада збирається раз на квартал — 4 рази за рік. З останнього візиту членів даного органу в академії багато що змінилося. Їм показали інформаційний хаб і коворкінговий простір в бібліотеці, лабораторії оцінки якості зерна та енергетичного моніторингу. Рада подивилась де вчаться мукомельному виробництву, де працюють з комбікормами та біопаливом і як займаються в лабораторії мікробіології. Також, комісії продемонстрували, де студенти сервірують столи і навчальну кухню. Закінчилася екскурсія в лабораторії мехатроніки і робототехніки.
В’ячеслав Воронков, заслужений журналіст України
Для меня это было первое заседание, это мой дебют. Я скажу, что я приятно удивлен. Сколько здесь ездишь, мимо этого здания, я не предполагал всей картины, которая здесь происходит. На мой взгляд, сегодня наша академия пищевых технологий, которая готовится к своей 116-й годовщине, она является лидером среди вузов нашего города.
Сергій Войт, гендиректор заводу «Південьмаш»
Я уже не первый год здесь, в наблюдательном совете, здесь. Прихожу сюда и каждый раз всё больше и больше лабораторий. Но самое главное, то что меня больше всего интересует, это всё-таки робототехника и то, что делают именно с техникой, электрика, всё. Мне даже стыдновато, как директору завода, в том что первое место по дронам выиграли именно студенты вашей Академии.
Вмістити всі нововведення в один день звісно не вийшло. Тому, 18 жовтня наглядова рада подивилась, які зміни сталися в інституті холоду, кріотехнологій і екоенергетики імені Мартиновського ОНАХТ. Хоча інститут був створений майже сто років тому і вважається старовинним, обладнання в ньому майже все вже з 21 століття. Також, тут створюють лабораторії-музеї, які можуть відвідувати не тільки студенти, а й абітурієнти та учні шкіл.
Борис Косой, директор інституту холоду ОНАХТ
Ми займаємось проблемами, які на сьогоднішній день, вони не мають якийсь політичний окрас. Вони мають загальнолюдське значення. Перш за все, тому що проблеми забезпечення харчовими продуктами населення нашого шару. Проблема, пов’язана з екологією, водою, повітрям. Проблеми пов’язані з енергоресурсами.
На цей раз, основними локаціями в інституті холоду для комісії стали: лабораторія-музей кріогенної техніки, кріогенний центр, лабораторії кондиціонування повітря і холодильних установок. Також, у інституту є свій полігон сонячної енергії, а поруч дворик, де студенти відпочивають між лекціями.
Валентин Кучерів, гендиректор компанії «Фідлайф»
Я не являюсь большим специалистом в плане холода, но из того что я видел — это действительно современное оборудование. Я очень рад, что специалистов обучают именно на современном оборудовании, а не оборудовании, которое было произведено в прошлом веке.
Олександр Ходаковський, директор компанії «Фідлайф»
Последние годы, на образование у нас, к сожалению, тратится мало, а экономический потенциал страны — в первую очередь образование. Когда сегодня прошли по институту и увидели новые стенды, всё новенькое, всё свеженькое. Если мы будем вкладывать в образование, мы будем расти экономически. Здесь будет потенциал.
Найбільші інвестиції — це знання. Всього, за 15 років завдяки спонсорам в ОНАХТ було створено понад 40 лабораторій. Кожна з них дозволяє студентам пов’язати своє майбутнє з високими технологіями і мати шанс бути успішними.